(fot. UG Pawłowice)

Leśna przygoda z biblioteką

Pawłowice15.07.2020, 19:10

Ciekawe, pełne nowych doświadczeń oraz wiedzy były zajęcia dla dzieci zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pawłowicach.

13 lipca w słoneczny poranek rozpoczęły się zajęcia wakacyjne pt.: „Leśna przygoda”, które poprowadził Krzysztof Lewicki (podróżnik z Dzikiej Drogi). Na początku przygody dzieci wysłuchały krótkiej teorii survivalu, czyli zasad zachowania oraz bezpieczeństwa w lesie.

Uzyskaną wiedzę dzieci mogły praktycznie wykorzystać podczas zajęć przeprowadzonych w pawłowickim parku im. ks. Stanisława Pisarka. Rozpoczęli od gry terenowej połączonej z biegiem na orientację, następnie nauczyli się obsługi busoli oraz w jaki sposób należy czytać mapę i jak wyznaczyć kierunki północ południe, wschód, zachód.

Wtorkowe zajęcia wakacyjne również dostarczyły wielu „płomiennych” atrakcji, ponieważ upłynęły pod hasłem „Sztuka ognia”. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z wieloma technikami rozpalania ognia, improwizowanymi metodami bez zapałek oraz dowiedzieli się jak bezpiecznie przygotować palenisko. Pod okiem pana Krzysztofa mogli samodzielnie skrzesać ogień używając różnych materiałów np. kory czy sznurka, co okazało się trudną sztuką. Pojawienie się ognia wywołało wśród dzieci radość i euforię.

Dzieci stworzyły zapachową wodę, zbierając płatki kwiatów i listki, a następnie zalewając je wodą, próbowały odgadnąć z czym kojarzy się powstały zapach. W kolejnym punkcie spotkania była nauka wiązania węzła kajdankowego i węzła asekuracyjnego. Umiejętność ta przydała się przy zawieszaniu hamaków, w których dzieci relaksowały się na zakończenie wspólnie spędzonych trzech dni.

Dziś podobne zajęcia odbyły się w filii Osiedle, a w piątek odbędą się w filii Pielgrzymowice.  

(źródło: UG Pawłowice)

KK

T G+ F

Zobacz także

Pasja czytania od małego – „Książkowe igraszki” w pszczyńskiej bibliotece
Pasja czytania od małego – „Książkowe igraszki” w pszczyńskiej bibliotece
Hece w pawłowickiej bibliotece
Hece w pawłowickiej bibliotece
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18