Ładowanie pozytywną energią

03.04.2012, 10:25

Kobiór

Już w czerwcu jubileuszowa, 10. edycja festiwalu Reggae w Stodole. Przygotowania ruszyły pełną parą.


Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 9 czerwca, tradycyjnie w – i obok stodoły Alojzego Brańczyka. Wygląda na to, że jubileusz będzie obchodzony okazale. Stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna, które wraz z Alojzym Brańczykiem organizuje festiwal, otrzymało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Pozyskane środki – ok. 8,5 tys. zł - przeznaczone zostaną na pokrycie najważniejszych kosztów organizacji imprezy. Umowa o dofinansowaniu ma zostać podpisana jeszcze w kwietniu.
Jubileuszowa edycja festiwalu to nie tylko koncerty. Projekt, który Kobiórska Inicjatywa Kulturalna złożyła do Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Pszczyńska”, zatytułowany jest „Promocja lokalnej aktywności”. Organizatorzy planują m.in. wydanie bogato ilustrowanej publikacji o historii Reggae w Stodole, wystawę zdjęć oraz spotkanie autorskie. A w trakcie samego festiwalu na jego terenie prowadzone będą warsztaty rękodzieła artystycznego.

W tym roku po raz pierwszy w historii festiwalu ogłoszony został konkurs pt. „Zagraj na X Reggae w Stodole”. Adresowany jest do kapel grających muzykę mieszczącą się w szeroko rozumianym nurcie reggae oraz ska. Dwa najciekawsze zespoły w nagrodę zagrają podczas tegorocznego Reggae w Stodole. Zgodnie z ideą festiwalu, który jest organizowany przez wolontariuszy i według zasady nonprofit (nie dla zysku), zespoły nie otrzymają honorariów za występ. Organizatorzy zapewniają jednak, że mogą liczyć na … obfity posiłek i ładowanie pozytywną energią. Zainteresowane zespoły proszone są o kontakt mailowy oraz przesłanie swoich nagrań w formie plików mp3 na adres kik@spolkom.pl lub płyt CD na adres: Stowarzyszenia Kobiórska Inicjatywa Kulturalna, ul. Olszewskiego 54, 43-210 Kobiór. Termin nadsyłania utworów mija 7 maja 2012 r.

jack

T G+ F

Zobacz także

Budżet przyjęty. Ponad 10 mln zł na goczałkowickie inwestycje
Budżet przyjęty. Ponad 10 mln zł na goczałkowickie inwestycje
Nowa sygnalizacja świetlna w Pawłowicach
Nowa sygnalizacja świetlna w Pawłowicach
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18