Ładowanie pozytywną energią

03.04.2012, 10:25

Kobiór

Już w czerwcu jubileuszowa, 10. edycja festiwalu Reggae w Stodole. Przygotowania ruszyły pełną parą.


Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 9 czerwca, tradycyjnie w – i obok stodoły Alojzego Brańczyka. Wygląda na to, że jubileusz będzie obchodzony okazale. Stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna, które wraz z Alojzym Brańczykiem organizuje festiwal, otrzymało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Pozyskane środki – ok. 8,5 tys. zł - przeznaczone zostaną na pokrycie najważniejszych kosztów organizacji imprezy. Umowa o dofinansowaniu ma zostać podpisana jeszcze w kwietniu.
Jubileuszowa edycja festiwalu to nie tylko koncerty. Projekt, który Kobiórska Inicjatywa Kulturalna złożyła do Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Pszczyńska”, zatytułowany jest „Promocja lokalnej aktywności”. Organizatorzy planują m.in. wydanie bogato ilustrowanej publikacji o historii Reggae w Stodole, wystawę zdjęć oraz spotkanie autorskie. A w trakcie samego festiwalu na jego terenie prowadzone będą warsztaty rękodzieła artystycznego.

W tym roku po raz pierwszy w historii festiwalu ogłoszony został konkurs pt. „Zagraj na X Reggae w Stodole”. Adresowany jest do kapel grających muzykę mieszczącą się w szeroko rozumianym nurcie reggae oraz ska. Dwa najciekawsze zespoły w nagrodę zagrają podczas tegorocznego Reggae w Stodole. Zgodnie z ideą festiwalu, który jest organizowany przez wolontariuszy i według zasady nonprofit (nie dla zysku), zespoły nie otrzymają honorariów za występ. Organizatorzy zapewniają jednak, że mogą liczyć na … obfity posiłek i ładowanie pozytywną energią. Zainteresowane zespoły proszone są o kontakt mailowy oraz przesłanie swoich nagrań w formie plików mp3 na adres kik@spolkom.pl lub płyt CD na adres: Stowarzyszenia Kobiórska Inicjatywa Kulturalna, ul. Olszewskiego 54, 43-210 Kobiór. Termin nadsyłania utworów mija 7 maja 2012 r.

jack

T G+ F

Zobacz także

Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa
Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa
Prace wykończeniowe w SP nr 2
Prace wykończeniowe w SP nr 2
Złodziej złapany przez proboszcza
Złodziej złapany przez proboszcza
Jutrzejsze utrudnienia na Koronie Zapory
Jutrzejsze utrudnienia na Koronie Zapory
Plenerowa wystawa "Chichot życia" tylko do piątku
Plenerowa wystawa "Chichot życia" tylko do piątku

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18