(fot. powiat)

Kto zostanie „Uskrzydlonym”?

Powiat12.08.2020, 20:22

W tym roku po raz drugi zostanie przyznane Wyróżnienie Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony”. Kapituła zapoznała się ze zgłoszeniami.

Wyróżnienie jest uhonorowaniem osób, które udowadniają, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem. Kapituła zapoznała się ze zgłoszonymi do tegorocznej edycji kandydaturami. Wszystkie dotyczą wspaniałych osób z niepełnosprawnościami, które są aktywnie społecznie i zawodowo, realizują pasje, każdego dnia pokazują siłę swojego charakteru i motywują innych do działania.

- Ustanowiliśmy tę nagrodę z myślą o osobach, które przełamują bariery własnej niepełnosprawności i są wzorem dla innych. Cieszymy się, że mimo sytuacji epidemiologicznej i przekładania terminów, otrzymaliśmy zgłoszenia i możemy wyłonić laureata tegorocznej nagrody. Dziękuję kapitule, że kolejny raz podjęła się tego trudnego zadania - mówi starosta Barbara Bandoła, która przewodniczy kapitule. Zasiadają w niej także wicestarosta Damian Cieszewski, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie - Joanna Czakańska, Grzegorz Kuczera, Krystyna Fuławka, Beata Brom, Helena Mazur, Jarosław Folek z Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Katarzyna Granda, pełnomocnik starosty ds. osób z niepełnosprawnościami.

Laureat Wyróżnienia Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony” otrzyma statuetkę w kształcie motyla ze szklanymi skrzydłami autorstwa Justyny Dulemby. Motyl to nie tylko symbol piękna, ale także znak przemiany stanowiącej początek nowego życia. Wręczenie wyróżnienia odbędzie w bezpiecznym pod względem epidemiologicznym okresie. Wstępnie uroczystość zaplanowano na grudzień.

W zeszłym roku decyzją kapituły statuetkę otrzymała Alicja Szymczak, która mimo niepełnosprawności i licznych problemów zdrowotnych realizuje się we wszystkich sferach życia: jako matka i żona opiekująca się niepełnosprawnym mężem, kobieta aktywna zawodowo, artystka malarka, angażująca się w działalność społeczną, która z sukcesami rozwija swoje pasje.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

„Uskrzydlony”. Zgłoszenia kandydatów do końca maja
„Uskrzydlony”. Zgłoszenia kandydatów do końca maja
Przedłużono termin składania zgłoszeń do Wyróżnienia „Uskrzydlony”
Przedłużono termin składania zgłoszeń do Wyróżnienia „Uskrzydlony”
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18