Krzysztof Krawczyk zwykle nie bisuje. W Pszczynie to zrobił!

04.01.2014, 20:51

Pszczyna

Krzysztof Krawczyk był gwiazdą 28. charytatywnego koncertu z cyklu Musica Sacra, który 4 stycznia odbył się w Kościele Ewangelickim w Pszczynie. Publiczność z ogromnym entuzjazmem przyjęła występ artysty, który z towarzyszeniem 8-osobowego zespołu instrumentalno-wokalnego zaśpiewał swoje największe przeboje i znane polskie kolędy.Krzysztof Krawczyk świętuje właśnie 50-lecie swojej pracy estradowej. Bilety na jego koncert w Pszczynie wyprzedały się do ostatniego. Występ oklaskiwało niemal 700 osób!

- Po raz pierwszy w Pszczynie dotarł do nas maestro, wielki mistrz polskiej estrady – Krzysztof Krawczyk – zapowiedział występ artysty Henryk Kowalczyk, jeden z organizatorów koncertu.

Krzysztof Krawczyk zaprezentował swoje największe przeboje: „Rysunek na szkle”, „Jak minął dzień”, „Parostatek, „Bo jesteś ty” (piosenka, którą dedykował swojej żonie Ewie, która śpiewa w jego zespole i z którą w ubiegłym roku świętował 25-lecie małżeństwa), „Byle było tak…”, „Gdy nam śpiewał Elvis Presley”, „Chciałem być”, „Mój przyjacielu” oraz najpiękniejsze polskie kolędy.

- Bardzo się cieszę drodzy sponsorzy i organizatorzy, że udało mi się wygrać przetarg na tę imprezę – mówił Krzysztof Krawczyk, który utrzymywał wspaniały kontakt z publicznością, często żartował.

Publiczność nagrodziła występ artysty owacją na stojąco. – Stała się rzecz niespotykana. Mistrz polskiej piosenki nie zostaje nigdy na scenie, nigdy nie bisuje. Po raz pierwszy zrobił to w Pszczynie – powiedział Henryk Kowalczyk. A artysta zaśpiewał a capella psalm „Pan mym pasterzem”.

Dochód z koncertu został przeznaczony na budowę Domu Kulejących Aniołów w Piasku. – Jesteśmy matkami, znamy się na podawaniu leków i pielęgnowaniu naszych dzieci. A dzięki państwu powstaje takie piękne dzieło. Nasz dom jest już pod dachem, ma wszystkie okna. Mamy już instalacje, od dwóch tygodni ogrzewanie, lada moment będziemy kłaść płytki na podłogi i wykańczać łazienki. Przed nami jeszcze ogrom prac, bo trzeba zrobić drogi dojazdowe, parking, część zieloną. Nad naszym domem jest piękne niebo. Wierzę, że Pan Bóg wyciąga do nas ramiona, głaszcze nas po głowach i mówi: - Nie bójcie się, ja wam pomogę. Tam jest niesamowita aura, zresztą zapraszam każdego, kto chce zobaczyć nasz dom. Dziękuję, że naszą rozpacz zamieniliście na tak wielką nadzieję i myślę, że kiedy wybudujemy ten dom, będzie to wielkie zwycięstwo nas rodziców nad niepełnosprawnością naszych dzieci - mówiła Krystyna Fuławka, prezes Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pszczynie, które buduje w Piasku dom dla swoich podopiecznych.

Organizatorem koncertu było Pszczyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pszczynie wraz z Przyjaciółmi. Współorganizatorami: Parafia Ewangelicka w Pszczynie oraz Pszczyńskie Centrum Kultury.

Organizatorzy już zapowiedzieli, że początkiem przyszłego roku odbędzie się kolejny koncert z cyklu Musica Sacra.

Galeria zdjęć z koncertu Krzysztofa Krawczyka w Pszczynie, fot. Agnieszka Szafron

ram

T G+ F

Zobacz także

Krzysztof Krawczyk na Musica Sacra
Krzysztof Krawczyk na Musica Sacra
Krzysztof Krawczyk zaśpiewa podczas koncertu Musica Sacra
Krzysztof Krawczyk zaśpiewa podczas koncertu Musica Sacra
"Żubrowisko"  w PCKul-u oraz online
"Żubrowisko" w PCKul-u oraz online
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18