Kryry i Czarków rewelacją Pucharu Polski

20.09.2006, 17:17

Grające w klasie C drużyny: LKS Czarków oraz Czapli Kryry to największe rewelacje tegorocznego Pucharu Polski Podokręgu Tychy.

Obie ekipy rywalizujące na najniższym szczeblu rozgrywek ligowych w Polsce awansowały do III rundy PP. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sensacyjne rozwiązania w meczach z udziałem tych drużyn.

W drugiej rundzie Czapla Kryry pokonała lidera A klasy (!) ZET Tychy 1:0. Jeszcze bardziej zaszaleli podopieczni Piotra Skowrona. Jego zespół okazał się lepszy od grającej w klasie okręgowej Unii Bieruń Stary! Co prawda po 120 minutach był bezbramkowy remis, ale w serii rzutów karnych lepsi okazali się czarkowianie (wygrali 5:4). Przypomnijmy, że w I rundzie LKS Czarków pokonał swojego imiennika z Goczałkowic-Zdroju 3:2.

Spośród pozostałych meczów z udziałem zespołów powiatu pszczyńskiego na uwagę zasługuje rozgromienie LKS Mizerów na własnym boisku przez Nadwiślana Góra. Beniaminek klasy B w I rundzie pokonał występujące w klasie A rezerwy Polonii Łaziska Górne 1:0. Po tym meczu chyba nikt nie przypuszczał, że górzanie wygrają z Mizerowem aż 12:0.

Kolejna, już trzecia runda PP zostanie rozegrana w przyszły wtorek (26.09) o godzinie 16.00. W najciekawszych spotkaniach spotkają się: Iskra Pszczyna – GKS tychy, Znicz Jankowice – Pniówek Pawłowice, Sokół Wola – Ogrodnik Cielmice, MKS Lędziny – Czarni Piasek. Rewelacje rozgrywek: Czapla Kryry i LKS Czarków spotkają się na własnych boiskach z (odpowiednio): LKS Łąka i Krupińskim Suszec.

LKS Miedźna – Znicz Jankowice 0:2

W 1/8 finału Pucharu Polski bramkę strzelił Łukasz Piszczek. Występujący z I-ligowym Zagłębiu Lubin wychowanek LKS Goczałkowice-Zdrój zdobył dla swojego zespołu trzeciego gola w pojedynku z Jeziorakiem Iława. Miedziowi” po dogrywce wygrali w Iławie 3:2. Piszczek zagrał całe spotkanie (które trwało 120 minut).