Krótkie spotkanie z Chinami

27.12.2012, 10:43

Pszczyna

14 grudnia członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Diablak” wzięli udział w prelekcji przygotowanej i poprowadzonej przez Emanuela Famuloka.


Prelekcja dotyczyła miesięcznej wyprawy do Chin i przybliżyła historię, życie oraz kulturę mieszkańców tego państwa. Bardzo ciekawymi elementami były opisy zachowania mieszkańców, a także ich gusty kulinarne, co można było zobaczyć na pokazywanych zdjęciach. Nie obyło się również bez pokazania i omówienia środków transportu czy współczesnego, nowoczesnego budownictwa. Prelekcja przeplatana była elementami historycznymi i zdjęciami licznych zabytków, jak choćby Pałac Letni w Pekinie, Pałac Zimowy, Klasztor Shaolin, Wielki Mur i inne. W czasie pogadanki uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, z której oczywiście korzystali.
Relacja z wyprawy do Chin spotkała się z dużym zainteresowaniem. Za poświęcony czas i przygotowanie prelekcji serdecznie, w imieniu wszystkich zgromadzonych, dziękujemy panu Emanuelowi Famulokowi.

Spotkanie to umożliwiło również podsumowanie rocznej działalności UKST „Diablak”. W 2012 roku członkowie Klubu wzięli udział 8 wycieczkach turystyczno-krajoznawczych, 3 wyjazdach szkoleniowych na ściance wspinaczkowej. Swoją działalność Klub poszerzył o zorganizowanie I Konkursu Dziennikarsko-Fotograficznego „Wspomnienie wakacji”, a także nocnego maratonu filmów górskich. Sukcesy Klubu to również miejsca zdobyte podczas XIV Rajdu Górskiego Młodzieży Powiatu Pszczyńskiego „Rysianka 2012”, wyróżnienie w konkursie na Najlepszy Klub Turystyczny w województwie śląskim oraz otrzymanie Dyplomu Marszałka Województwa Śląskiego za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie śląskim.

Największym jednak sukcesem działalności Klubu w 2012 r. jest liczne zaangażowanie młodzieży i dorosłych, zarówno w organizowane wycieczki, jak i pracę związaną z działalnością Klubu. Za to przede wszystkim jako opiekunowie dziękujemy wszystkim członkom i sympatykom Uczniowskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Diablak”.

W nowym roku zapraszamy na kolejne wycieczki, spotkania i imprezy organizowane przez Klub. O naszej działalności można przeczytać na stronie www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl, gdzie już wkrótce pojawią się informacje o najbliższych planowanych imprezach. Serdecznie zapraszamy!

Agnieszka i Artur Wojciechowie

jack

T G+ F

Zobacz także

Spotkanie autorskie z Ewą Kassalą
Spotkanie autorskie z Ewą Kassalą
Spotkanie z Henrykiem Czichem
Spotkanie z Henrykiem Czichem
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18