Królów było 800. Otwarto pałac Kulejących Aniołów

Piasek06.01.2018, 22:45

6 stycznia, w święto Trzech Króli, otwarto Dom Kulejących Aniołów w Piasku. Uroczystości trwały przez cały dzień, a rozpoczęły się od biegu "Królowie u bram Aniołów".

W biegu, który prowadził ulicami Piasku na dystansie 5 i 10 km, wystartowało 800 osób! Całość dochodu z opłat startowych zostanie przekazana na prace wykończeniowe w domu.

Wieczorem, o godz. 18.00 w kościele w Piasku odprawiona została  uroczysta msza św., po której zgromadzeni w świątyni wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Estrady Regionalnej "Równica" wraz z  Arturem Thomasem, grającym na fletni pana.

Budowa Domu Kulejących Aniołów trwała 8 lat i pochłonęła ponad 7 mln zł. W grudniu 2010 r. wmurowano kamień węgielny pod budowę. Przez kolejne lata, mimo wielu trudności dom rósł.

- Może dlatego, że ja nigdy nie wybudowałam żadnego domu, nie miałam wyobrażenia o tym, to się tego nie bałam i poszłam na żywioł - mówi Krystyna Fuławka, przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie. - Był taki moment, kiedy miałam chwilę załamania. Ne mogłam mówić o tym rodzicom dzieci ani pracownikom, żeby oni w to nasze marzenie nie zwątpili. Pomyślałam sobie wtedy, że sama nie dam rady i oddałam tę budowę oficjalnie panu Bogu. Powiedziałam sobie: panie Boże, ty nam dałeś takie dzieci, ty nam dajesz siły, żeby to ciągnąc, weź jako najlepszy budowniczy tę budowę, a ja będę tylko wykonywać Twoje polecenia. I od tej pory przezwyciężaliśmy najtrudniejsze chwile. Dzięki temu mamy w końcu ten pałac dla naszych dzieci - dodaje Krystyna  Fuławka.

jack

T G+ F

Zobacz także

Śpiewaj kolędy z „Kulejącymi Aniołami”
Śpiewaj kolędy z „Kulejącymi Aniołami”
Kolejka po pierogi
Kolejka po pierogi
Ponad stu maturzystów zatańczyło uroczystego poloneza
Ponad stu maturzystów zatańczyło uroczystego poloneza
Podziękowali ukochanym babciom i dziadkom
Podziękowali ukochanym babciom i dziadkom
W tym tygodniu ruszają zebrania w gminie Pszczyna
W tym tygodniu ruszają zebrania w gminie Pszczyna

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18