Król ambasadorem

25.09.2006, 16:32

Tadeusz Żyła jest znany na Starym Kontynencie, od kiedy „wystrzelał” sobie zaszczytny tytuł Kurkowego Króla Europy. Rozsławił tym swoje nazwisko, robiąc przy okazji świetną promocję powiatu pszczyńskiego.

Władze samorządowe doceniły wkład w jego działania na rzecz ziemi pszczyńskiej. Tadeusz Żyła wraz z małżonką Marią, która pełni teraz zadania Królowej, byli honorowymi gośćmi podczas wrześniowej sesji Rady Powiatu. Była to okazja, by pogratulować Królowi tak zaszczytnego tytułu, a równocześnie docenić jego zaangażowanie na rzecz promocji naszego regionu. Tadeusz Żyła realizuje to na wiele sposobów. Chociaż tytuł Kurkowego Króla jest najbardziej prestiżowy i to o nim najgłośniej, samorządowcy docenili również pozostałe jego pasje, dzięki którym szykuje się kolejna regionalna atrakcja – pokaźne zbiory zabytkowych maszyn, narzędzi i sprzętu.

- Pana zaangażowanie w kultywowanie tradycji kurkowych, umiejętności strzeleckie, praca na rzecz promocji regionu stanowią idealny przykład lokalnego patriotyzmu. Cieszę się, że dzięki swojej pasji ma pan okazję promować Polskę, a przede wszystkim powiat pszczyński. W pełni zasługuje pan na tytuł Ambasadora Ziemi Pszczyńskiej – mówił wicestarosta Krystian Szostak, życząc jednocześnie samych „10” w tarczy.

Tadeusz Żyła odebrał też gratulacje z rąk przewodniczącego Rady, Bronisława Gembalczyka, a także radnego Sejmiku Województwa, Antoniego Waleczka. Do pokaźnej kolekcji odznaczeń i medali dołączyła kolejna – złota, za działania na rzecz promocji powiatu. Do Starostwa Powiatowego trafiło też 30 egzemplarzy nagrania tego niecodziennego wydarzenia, dzięki któremu na europejskim tronie zasiada polski Król.

agw

T G+ F

Zobacz także

Spotkanie z Ambasadorem
Spotkanie z Ambasadorem
Wystrzałowy Król
Wystrzałowy Król
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18