Kradzieże, włamania i pijani rowerzyści...

05.11.2006, 12:05

Pszczyna, powiat

Z policyjnych statystyk wynika, że na terenie naszego powiatu nasilają się kradzieże i włamania. Sprawców często nie udaje się schwytać. Policja kolejny raz apeluje o ostrożność. Oto przegląd zdarzeń z ostatnich kilkunastu dni...


Znęcał się nad żoną
Dopiero po roku 26-letnia mieszkanka Pniówka zdecydowała się zgłosić na policję, że znęca się nad nią 55-letni mąż. Mężczyzna od października 2005 roku wyzywał swoją żonę i groził, że ją zabije, znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Do wszystkiego dochodziło w ich mieszkaniu na ul. Pszczyńskiej. Sprawą zajmuje się policja.

Wybili szybę
24 października na ul. Pszczyńskiej, choć tym razem w Woli, policjanci z pszczyńskiej komendy zatrzymali dwóch nastolatków: 17-latka i 15-latka, którzy wybili szybę boczną w autobusie renault. Ich głupia „zabawa” spowodowała straty w wysokości 5 tys. zł.

Płonęła słoma
Nie udało się ustalić przyczyn pożaru bali słomy w Krzyżowicach, przy ul. Kuboszka. 25 października na szkodę mieszkańca powiatu pszczyńskiego spłonęło aż 85 bali słomy. Stary zostały oszacowane na 30 tys. zł. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Okradają mieszkania
W policyjnych statystykach coraz więcej zgłoszeń o włamaniach do mieszkań i kradzieży cennych rzeczy. 24 października nieznany sprawca w biały dzień włamał się do domu 77-letniej kobiety, mieszkanki Wisły Małej na ul. Malinowej. Skradł stamtąd złotą biżuterię wartości kilku tysięcy złotych.
Kilka dni później nieznani sprawcy włamali się do domu jednorodzinnego w Golasowicach przy ul. Kochanowskiego. Skradli stamtąd trzy tysiące euro, złote bransoletki, srebrne kolczyki i wisiorek. Łączna wartość skradzionych rzeczy to 15 tys. zł.

Samobójstwo
26 października doszło do tragedii w Pszczynie, przy ul. Polne Domy. Na terenie własnej posesji powiesił się 66-letni mężczyzna. Jego zwłoki zostały znalezione o godzinie 10.30. Sprawę pod nadzorem prokuratury bada pszczyńska policja.

Nie podobał mu się fotoradar
Nie wiadomo czym kierował się nieznany sprawca, który uszkodził lampę błyskową fotoradaru znajdującego się w Piasku na DK 1. Lampa była uszkodzona przez ok. 24 godziny od popołudnia 26 października do 15.30 następnego dnia. Co za tym idzie, kierowcy, którzy nocą dali w tym miejscu po gazie nie muszą spodziewać się mandatów. Uszkodzoną lampę ujawnił policyjny patrol. Natychmiast została ona naprawiona.

Ukradł torebkę
Złodzieje nie mają oporów żeby kraść nawet w pobliżu komendy policji. 28 października na ul. Bogedaina 37-letniej kobiecie, mieszkance Pszczyny została skradziona torebka wraz z całą zawartością: portfelem, dokumentami i telefonem komórkowym. Do zdarzenia doszło o godzinie 19.30. Kobieta od razu zgłosiła kradzież na policję, jednak sprawcy nie udało się schwytać.

Pijani rowerzyści
Dwóch pijanych mężczyzn podróżujących na rowerach zatrzymała pszczyńska policja 28 października. 46-latek z Pszczyny został zatrzymany już o godzinie 10.50 rano na ul. Korfantego. Miał aż 3,08 promila w wydychanym powietrzu. Z kolei 33-latek nie dość że podróżował zygzakiem, to jeszcze na DK 1. Badanie alkomatem wykazało u niego 3,33 promila.

pin

T G+ F

Zobacz także

Pijani kierowcy i rowerzyści
Pijani kierowcy i rowerzyści
Pijani rowerzyści w Pszczynie
Pijani rowerzyści w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18