Konkursem uczcili Światowy Dzień Poezji

25.03.2007, 12:52

Pszczyna, powiat

21 marca - pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - obchodzony jest również jako ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI. Następnego dnia w Izbie Telemanna w Pszczynie odbyły się eliminacje powiatowe 52. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Od kilku lat organizatorem konkursu jest Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.


W imprezie tej brała udział młodzież szkół ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego. Konkurs prowadzony był w formie czterech odrębnych turniejów: recytatorskiego, wywiedzione ze słowa, teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej. Wystąpienia wykonawców oceniało jury w składzie: Maria Kuś, Barbara Sopot-Zembok i Halina Nocoń.

W turnieju recytatorskim I wyróżnienie „specjalne” jury przyznało: Aleksandrze Kotowskiej, zaś wyróżnienie I stopnia - Małgorzacie Kokkinopoulos.

W kategorii „Wywiedzione ze słowa” I wyróżnienie „S” przyznano również Agnieszce Kotowskiej („Plany myśliwskie Telimeny” A. Mickiewicza), a wyróżnienie I stopnia – Monice Gaża („Romantyczność” A. Mickiewicza) i Mariuszowi Niebudkowi („Dyrektor pomnik” K.I. Gałczyńskiego). W kategorii „dorośli” wyróżnienie I stopnia otrzymał Zbigniew Faruga za tekst własny inspirowany prozą Doroty Masłowskiej.
W kategorii „Turniej Teatrów Jednego Aktora” jury przyznało I miejsce Andrzejowi Bednarczykowi za inscenizację „Historii zrozpaczonego konferansjera” M.Załuckiego.

W „Turnieju Poezji Śpiewanej” I nagrodę „S” otrzymali: Jakub Gorzela z zespołem za utwór „Naprawdę nie dzieje się nic” (sł. Michał Zabłocki) znaną z wykonania Grzegorza Turnaua i utwór „Brudny autobus do stacji Golgota (sł. Robert Kasprzycki) oraz Monika Retek (akompaniament: Sebastian Pieprzyk) za poetycko – muzyczną interpretację „Sonetu XLIX” W.Szekspira oraz „Bylebym tylko…” K.Groniec. Monika Retek i Sebastian Pieprzyk, czyli zespół „Mistake” są także zwycięzcami tegorocznego Konkursu Piosenki Poetyckiej „Sentymenty”. Wyróżnienie I stopnia otrzymała Sonia Skrzypiec za interesujące interpretacje utworów Marii Peszek.

Wicestarosta powiatu pszczyńskiego - Zygmunt Jeleń wręczył uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Organizatorzy dziękują Towarzystwu Miłośników Ziemi Pszczyńskiej za możliwość przeprowadzenia konkursu w Izbie Telemanna. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na rejonowym etapie konkursu. (fot. H. Nocoń)

H. Nocoń

T G+ F

1

1
1

Zobacz także

 Światowy Dzień Osteoporozy
Światowy Dzień Osteoporozy
Światowy Dzień Bez Tytoniu
Światowy Dzień Bez Tytoniu
Meetingi biegowe z "Aktywną Pszczyną"
Meetingi biegowe z "Aktywną Pszczyną"
E-learning dla najmłodszych mieszkańców wsi
E-learning dla najmłodszych mieszkańców wsi

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18