KONKURS! Wygraj kultowy przewodnik Elżbiety Dzikowskiej

19.08.2011, 09:55

8 sierpnia 2011 r. odbyła się premiera III wydania serii „Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce!” wydawnictwa Rosikon Press.

Partnerem przy III wydaniu kultowego już przewodnika jest portal Infopres.pl i Gazeta Pszczyńska”.


Dzięki naszemu partnerstwu, Internauci portalu Infopres.pl otrzymują 20% rabatu na każdy tom “Groch i kapusta” (oraz na całą ofertę wydawnictwa Rosikon Press) wpisując na stronie www.grochikapusta.pl hasło: groch

Dla naszych Internautów mamy też dwa egzemplarze z serii Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce!”

Aby wziąć udział w losowaniu, należy przesłać swoje zgłoszenie korzystając z formularza na
www.konkursy.infopres.pl wpisując hasło: GROCH

Zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą mailową.

Na zgłoszenia czekamy do 21 sierpnia do godz. 24.00


>>> PRZEJDŹ DO KONKURSUAutorka, Elżbieta Dzikowska, prowadziła przed laty z mężem Tonym Halikiem cykl programów „Pieprz i wanilia”. Teraz, kiedy wszyscy możemy podróżować po całym świecie, dzieli się z nami opisami niezwykłych miejsc, jakie poznała i często odwiedza w Polsce. W serii „Groch i kapusta” oprócz relacji o nich i zdjęć wiele uwagi poświęca wybranym przez siebie ludziom, aby przekazać ich pasje, z nadzieją, że nie tylko czytelników zaciekawią, lecz i zainspirują.
Seria „Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce!” składa się z czterech tomów

Południowy wschód to ziemia magiczna. Niepowtarzalny urok Bieszczadów nie tylko złoto-czerwoną jesienią, ale nawet zimą, bo tu zawsze śnieg i słońce. Wspaniałe miasta: Sanok, Przemyśl, Tarnów, Sandomierz, Zamość. Imponujące pałace i zamki, wśród których największa i najbardziej imponująca w Polsce ruina w Ujeździe, zwana także Krzyżtoporem. Niezwykłe miejsca 
w Górach Świętokrzyskich, wśród nich Jaskinia Raj i arcyciekawa, neolityczna kopalnia krzemienia w Krzemionkach. Rewelacja!

Na południowym zachodzie jest wiele niezwykle ciekawych miejsc, choćby na Dolnym Śląsku, gdzie mamy więcej zamków i pałaców niż nad Loarą. Na Górnym – wspaniałe trasy pod ziemią i na ziemi. Bielsko–Biała to najbardziej zwarty w Polsce zespół architektury secesyjnej, a w Cieszynie warto zobaczyć nie tylko romańską rotundę, ale i „małą Wenecję”. Podróżując tam, możemy też spotkać fantastycznych ludzi z pasją, poznać nasze tradycje, obyczaje. Zacznijmy je odkrywać!

Północny wschód to region szczególny. Przede wszystkim wspaniała przyroda: jeziora na Warmii i Mazurach, urokliwa Suwalszczyzna, Podlasie z Puszczą Białowieską i przepiękną Kotliną Biebrzy. Ale także niezwykłe zabytki, świadectwo współżycia wielu kultur. Ciekawy Szlak Tatarski z meczetami, cmentarzami i smakowitym jadłem, wiekowe cerkwie prawosławne, piękne świątynie katolickie, a także synagogi i cmentarze żydowskie. Jest co zwiedzać, fotografować, przeżywać i smakować.

Na północnym zachodzie naszego kraju są miejsca, które winien poznać każdy Polak. Przede wszystkim Szlak Piastowski wiodący od Gniezna przez Ostrów Lednicki, Kruszwicę, Strzelno, Trzemeszno, Mogilno, Czerwińsk do Płocka. Polecam też Kaszuby z „najdłuższym paskiem Polski”, czyli Półwyspem Helskim, przepięknymi lasami, jeziorami i kręgami megalitycznymi. Na Pomorzu – ciągle pełne tajemnic Borne Sulinowo. Ciekawe zabytki, piękna przyroda, ludzie z pasją. Warto poznać ten region.


Więcej: www.grochikapusta.pl

akm

T G+ F

Galeria

Zobacz także

KONKURS: wygraj bilety na
KONKURS: wygraj bilety na "Duże dzieci"
KONKURS! Wygraj bilet na kabaret „Nowaki
KONKURS! Wygraj bilet na kabaret „Nowaki" w PCKulu
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18