Konkurs Mikołajkowy rozstrzygnięty!

16.12.2010, 10:39Rozstrzygnęliśmy Konkurs Mikołajkowy, w którym nagrodą ufundowaną przez Księgarnię CZARTAK z Pszczyny, były zestawy z Misiem Paddingtonem.

Najciekawsze zdjęcia dzieci ze Świętym Mikołajem prezentujemy poniżej.

zdjęcie nr 1: Amelia
zdjęcie nr 2: Krzysiu i Filip
zdjęcie nr 3: Agatka
_
____________________________________________________________________________________
Pszczyna, 03.12.2010

Święty Mikołaj jest wśród nas!


W poniedziałek 6 grudnia swoje imieniny obchodzą wszyscy Mikołaje. A to oznacza też, że grzeczne dzieci, te młodsze i te starsze odwiedzi duży pan z brodą w czerwonym stroju. Oczywiście przyjedzie na saniach, które ciągnąć będą renifery. Kim tak naprawdę był święty Mikołaj?
Żył w pierwszej połowie IV wieku, urodził się w bogatej rodzinie z Lycji, prowincji w Azji Mniejszej. Był biskupem zaniedbanej diecezji Myry, którą prowadził z wielkim poświęceniem. Na temat jego życia krąży wiele legend – jedna z nich mówi, że pewien obywatel prowincji, którą zamieszkiwał Mikołaj stracił cały swój majątek, przez co z powodu ubóstwa jego córkom groziło sprzedanie do domu publicznego. Mikołaj, chcąc temu zapobiec postanowił im pomóc i wrzucił ukradkiem do ich domu worek złota.Święty Mikołaj jest patronem panien, marynarzy, rybaków, dzieci, więźniów i piekarzy.


Z okazji dnia świętego Mikołaja szykuje się sporo imprez. Na pszczyńskim rynku tradycyjnie odbędzie się jego budzenie. W nagrodę wybudzony ze snu letniego Mikołaj rozda słodkie upominki. Nieco później w samym sercu miasta odbędzie się spotkanie imienników świętego Mikołaja. Całość rozpocznie się o godzinie 16.

Godzinę później brodaty pan przybędzie do Gminnego Domu Kultury w Kobiórze.
O godzinie 18 Mikołaj zawita do Domu Kultury w Suszcu. W programie są kolędowanie, gwiazdkowe kalambury, zagadki świąteczne, spotkanie z Elfami oraz rozdanie prezentów. Wstęp w cenie 5 zł.

Ze świętym spotkać będzie można się też w Pawłowicach – 6 grudnia pojawi się na tamtejszym basenie i lodowisku, będą obowiązywać też promocyjne ceny za wejście na te obiekty.

Z powodu nadmiaru obowiązków nieco później Mikołaj odwiedzi mieszkańców gmin Miedźna i Goczałkowice-Zdrój. W tej pierwszej gminie spotkanie z nim odbędzie się 8 grudnia o 17.00 w Centrum Kultury w Woli, w planach jest także przedstawienie pt. „Czerwony kapturek” i słodkie upominki (wstęp – 1 zł). W Goczałkowicach-Zdroju święty zaprasza 7 grudnia o godzinie 16 (zapisy przyjmowane są w biurze GOK).

Tych, których Mikołaj w tym roku nie odwiedzi lub którzy nie będą mogli przybyć na spotkanie z nim, ostrzegamy – kolejna taka okazja dopiero za rok!


UWAGA! KONKURS MIKOŁAJKOWY DLA DZIECI!

Zachęcamy naszych czytelników do przesyłania na nasz adres poczta@infopres.pl zdjęć ze spotkań ze świętym Mikołajem! Najciekawsze opublikujemy na portalu Infopres.pl oraz 3 zwycięzców nagrodzimy zestawami - niespodziankami z Misiem Paddingtonem! Na zdjęcia czekamy do 13. grudnia (do godz. 15.00).Nagrody ufundowała Księgarnia CZARTAK”

Pszczyna, ul. Piastowska 1

32 210 37 93

akm

T G+ F

Galeria

Zobacz także

KONKURS MIKOŁAJKOWY: rozdajemy prezenty dla najmłodszych!
KONKURS MIKOŁAJKOWY: rozdajemy prezenty dla najmłodszych!
Konkurs ofert rozstrzygnięty
Konkurs ofert rozstrzygnięty
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18