fot. archiwum Podczas festiwalu na pszczyńskiej scenie pojawiali się również znani aktorzy m.in. Lesław Żurek i Katarzyna Maciąg.

Koniec Teatralnej Maszyny w Pszczynie

Pszczyna27.12.2018, 12:05

Siódma edycja Teatralnej Maszyny była ostatnią organizowaną w Pszczynie. W środę, 26 grudnia pomysłodawca festiwalu, Wojciech Jakubiec wydał w tej sprawie oficjalny komunikat.

„Czas najwyższy wylinieć z za małego egzoszkieletu, narazić się przez chwilę na brak poczucia komfortu i bezpieczeństwa, by na nowo rozwinąć skrzydła" - wyjaśniał decyzję Wojciech Jakubiec, który przez siedem lat był szefem artystycznym festiwalu.

Po raz pierwszy Teatralna Maszyna odbyła się 2012 r. Każdego roku w ofercie festiwalu znajdowało się wiele spektakli i koncertów, które przyciągały rzesze widzów. Motywem przewodnim ostatniej edycji był projekt Maszyna Bez Ucha, który miał na celu udostępnienie wydarzeń festiwalu dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu.

Koniec Teatralnej Maszyny w Pszczynie oznacza również zakończenie współpracy na tej płaszczyźnie z Pszczyńskim Centrum Kultury. W ostatnich miesiącach Wojciech Jakubiec wielokrotnie krytykował działania burmistrza Pszczyny. „Nie będę odnosić się do polityki instytucji odpowiadających za organizację kultury w mieście. Pozostawię też bez komentarza jak nisko ceni się etos pracy artystycznej w takich środowiskach, czy wreszcie dysproporcje w finansowaniu takich aktywności" – stwierdził w oświadczeniu Wojciech Jakubiec.

 

Reklama

Reklama

man

T G+ F

Zobacz także

Absolutny szał i czad! Gra Teatralna Maszyna Pszczyna
Absolutny szał i czad! Gra Teatralna Maszyna Pszczyna
Maszyna naoliwiona. W repertuarze tuzy aktorstwa i muzyki
Maszyna naoliwiona. W repertuarze tuzy aktorstwa i muzyki
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”

Komentarze:

Mirka 2018-12-28 godz. 10:59
Przykro... Szkoda, wielka szkoda bo dobrze się działo.
Ff 2018-12-27 godz. 15:27
Zmienił zioło i łapną doła
Disco polo 2018-12-27 godz. 15:13
Z tą dzidzią to dobre jest! Dzidzia co dzidzia na to?
DDD 2018-12-27 godz. 15:11
Spoko, będzie Sławomir, to w tej dziurze wystarczy. Jak ktoś chce czegoś więcej - do Katowic.
Zjadacz kultury 2018-12-27 godz. 14:33
Oj, oj. Dzidzia się obraziła i zabiera zabawki z piaskownicy. Nie chcieli słuchać, że ta piaskownica,zwana kulturą, jest tylko dzidzi. Teraz dzidzia pokaże, że bez niej w tym mieście już kultury nie będzie.
treść:
autor:

SQL: 20