Koncert współczesnej muzyki rosyjskiej

20.02.2010, 16:12


Artykuł sponsorowany:

Wszystkich miłośników kultury rosyjskiej i nie tylko, serdecznie zapraszamy na koncert współczesnej muzyki rosyjskiej projektu Michał Bober & Sticky Hands, który odbędzie się w ramach Przeglądu Kina Rosyjskiego „Sąsiedzi – Teraz Rosja” 20 lutego (sobota) o godz. 18.00 w MDK w Czechowicach-Dziedzicach.

Michał Bober & Sticky Hands - to wyjątkowy projekt w wykonaniu doświadczonych artystów z Wrocławia i Opola. Siłę wokalną stanowią trzy osoby: Michał Bober, Joanna Przybyła oraz Beata Kurda. Zespół „Sticky Hands” to pięcioro muzyków z Wrocławia: Adam Buczma, Karol Gola, Łukasz Matyasik, Zbyszek Opiela i Krzysztof Rolak.
Koncert jest niezapomnianą podróżą w świat współczesnej popularnej muzyki rosyjskiej. Dzięki powstałym w ostatnich latach przebojom, takim jak „Chernyj bumer” Seryogi czy „V oblakie taya” Stasa Piechy, a także odświeżonym hitom typu „Serce” Leonida Utiesowa, mamy do czynienia z niezwykłą muzyczną mozaiką, w której nie brakuje również polskich akcentów - na przykład utwór „Ta ostatnia niedziela” w wersji rosyjskiej.

„Mam nadzieję, iż repertuar trafi w gusta osób pamiętających rosyjskie przeboje sprzed 20 lat, oraz do młodzieży, do nowego pokolenia, które poprzez brak uprzedzeń ma szansę stworzyć zupełnie nową modę na muzykę ze Wschodu” - mówi Michał Bober.

Projekt powstał w 2007 roku we Wrocławiu z inicjatywy Michała Bobera - wokalisty, który kształcił się w Opolskim Studiu Piosenki. W 2006 roku, podczas pobytu w Moskwie, przez cztery miesiące uczęszczał na zajęcia do Państwowej Wyższej Szkoły Estradowo-Jazzowej. W tym czasie zdążył także wystąpić w moskiewskim klubie, oraz zakwalifikować się do finału ogólnokrajowego festiwalu „Zolotaya Pchela”.

„Pobyt w Moskwie uświadomił mi, jak bogata, różnorodna i wyjątkowa jest rosyjska kultura. Postanowiłem spoić w jedną całość dwie moje pasje: miłość do muzyki i do kultury rosyjskiej, czego efektem jest właśnie ten koncert. Zależy mi na tym, aby Polacy byli świadomymi odbiorcami wschodniej muzyki. Będę zadowolony, jeżeli mój projekt się do tego w jakikolwiek sposób przyczyni”.

Bilety w cenie 15zl (ulgowy) i 20zl (dorośli) do nabycia w sekretariacie MDK w Czechowicach-Dziedzicach lub w Kinie przed koncertem.

Szczegóły na stronie:
www.terazRosja.pl


ZAPRASZAMY!

akm

T G+ F

1

1
1
1
1

Zobacz także

KONKURS! Wejściówki na koncert STONEHENGE & CAILINS
KONKURS! Wejściówki na koncert STONEHENGE & CAILINS
Podaruj laurkę i wygraj!
Podaruj laurkę i wygraj!
Rewolwer i nielegalne substacje w kontrolowanym samochodzie
Rewolwer i nielegalne substacje w kontrolowanym samochodzie
Zapłać za mandat kartą płatniczą
Zapłać za mandat kartą płatniczą
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18