Koncert karnawałowy - arie operowe i operetkowe

16.02.2014, 10:56

Pszczyna

Pszczyńskie Centrum Kultury zaprasza melomanów na Koncert karnawałowy”. Na scenie w sali widowskowej zabrzmią najpiękniejsze arie operowe i operetkowe, walce, tanga, znane i lubiane przeboje największych scen muzycznych.


W programie m.in.: Brunetki, blondynki, La donna e mobile, O Sole Mio, Granada, La cumbarsita, Usta milczą, Wielka sława to żart, Czardasz Montiego.

Wystąpią: Jędrzej Tomczyk - tenor, Martyna Tomczyk - skrzypce, Klaudyna Wąsiewicz - fortepian, wiolonczela.
Koncert odbędzie się w niedzielę, 16 lutego o godz. 17.00. Bilety za 30 zł do nabycia w sekretariacie PCKul.

Sylwetki artystów

Jędrzej Tomczyk

Jeden z najlepiej zapowiadających się tenorów młodego pokolenia. Debiutował u boku jednego z najwybitniejszych dyrygentów polskich - maestro Kazimierza Korda. Jest również studentem roku dyplomowego na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie trąbki oraz jednym z założycieli Międzynarodowego Festiwalu Eurochestries” DOLNY ŚLĄSK. Wystąpił jako solista (tenor) podczas XIII Balu Wiedeńskiego, organizowanego przez Konsulat Generalny Austrii w Polsce. W roku 2013 roku artysta został zaproszony na kursy mistrzowskie prowadzone przez maestrę Teresę Żylis-Gara. W październiku 2013 roku artysta zaśpiewał u boku maestro Marka PijarowskiegoTe deum” Brucknera, otwierając tym samym nowo wybudowaną salę koncertową we Wrocławiu. Patronat nad tym koncertem objął Prezydent Polski Bronisław Komorowski.
Na co dzień Jędrzej Tomczyk pracuje jako trębacz Filharmonii Dolnośląskiej oraz współpracuje z Operą Wrocławską. Artysta mimo młodego wieku występował już z takimi czołowymi orkiestrami w kraju jak: Sinfonia Varsovia, Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Poznańska, Sinfonia Iuventus, Teatr Wielki w Poznaniu. Współpracował z takimi osobowościami, jak: Krzysztof Penderecki, Krzesimir Dębski, Kaja Danczowska, Janusz Olejniczak, Tomasz Strahl, Krzysztof Jakowicz, Krzysztof Jabłoński, Mirosław Jacek Błaszczyk, Marek Pijarowski. Jest laureatem wielu konkursów na terenie całego kraju.

Martyna Tomczyk
Skrzypaczka młodego pokolenia. Swoją przygodę rozpoczęła w Szkole Muzycznej w Jeleniej Górze. Już od najmłodszych lat koncertuje z powodzeniem zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Została zaproszona do Międzynarodowej Orkiestry Europera, z którą wystąpiła między innymi w Polsce, Czechach, Niemczech, Holandii oraz Belgii. Artystka ma również w swoim dorobku artystycznym występy we Francji, Włoszech i Hiszpanii. W roku 2011 została koncertmistrzem Wielkiej Orkiestry Młodych, podczas realizacji międzynarodowego projektu Comenius. W maju 2013 wystąpiła jako solistka FIlharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.
Swoje umiejętności doskonali na licznych kursach mistrzowskich i warsztatach muzycznych. Poza działalnością solistyczną Martyna Tomczyk spełnia się artystycznie także w roli kameralistki. Aktywnie uczestniczy w pracy wielu zespołów, takich jak tria, kwartety, a także orkiestry kameralne.

Klaudyna Wąsiewicz
Pianistka i wiolonczelistka. Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie dyrygentury i prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych. Z muzyką związana od najmłodszych lat. Już w szkole muzycznej koncertowała z Międzynarodową Orkiestrą Europera na terenie Polski i Niemiec, a jako członek kwartetu smyczkowego została wyróżniona na Przeglądzie Zespołów Kameralnych. Podczas studiów brała udział w wielu projektach operowych, wystawiając z wielkim sukcesem tak znakomite opery jak Wesele Figara” - W. A. Mozarta, czy Xerxes” - G. F. Haendla m.in. na Bydgoskim Festiwalu Operowym oraz Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie-Zdroju. W roku 2011 została zaproszona do prowadzenia zajęć muzycznych we Wrocławskim Teatrze Lalek, które prowadzi do dziś. Artystka zajmuje się również wokalistyką chóralną, co zaowocowało obecną współpracą z Operą Wrocławską. Jako wiolonczelistka na stałe współpracuje z Filharmonią Dolnośląską oraz licznymi zespołami kameralnymi. Należy także do orkiestry Piotra Rubika, z którym koncertuje na terenie Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Współpracowała z takimi osobowościami jak Janusz Olejniczak, Jacek Kasprzyk, Marek Pijarowski, Andrzej Kosendiak. Artystka tworzy aranże, a także jest autorem opracowań utworów wykonywanych podczas koncertu.

jack

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Koncert Karnawałowy
Koncert Karnawałowy
Koncert karnawałowy
Koncert karnawałowy
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18