Koncert Hengelo w Pawłowicach

Pawłowice07.09.2019, 17:20

Zespół Hengelo wystąpi 7 września br. w ramach Młodzieżowych Dni Kultury w Pawłowicach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak wejściówka na koncert kosztuje 15 zł.

Hengelo to projekt, który powstał z połączenia różnorodnych doświadczeń muzyków, a jego styl charakteryzuje się wpływami muzyki lat 80-tych, współczesnego rocka i szeroko pojętej alternatywy.

Wraz z pojawieniem się w sieci debiutanckich utworów, Hengelo rozpoczęło działalność koncertową. Grupa występowała w kraju i za granicą, m.in. w Holandii i Francji. Zespół został szybko zauważony oraz doceniony przez odbiorców muzyki rockowej i alternatywnej i zyskał pochlebne opinie profesjonalnych krytyków o czym mogą świadczyć zwycięstwa w takich konkursach i festiwalach, jak: „Katofonia Music Outbreak”, „Zrób Hałas”, „Koz ALL Music Festival”, pszczyńskie „Żubrowisko” czy projekt Dzielnica Brzmi Dobrze, którego patronem jest Katowice Miasto Muzyki UNESCO.

W listopadzie 2016 roku pojawiło się debiutanckie wydawnictwo, zatytułowane „Hungry Eyes”. W roku 2018 zespół wystąpił m.in. podczas Szczytu Klimatycznego ONZ COP24 i pracował nad debiutancką płytą. Na początku 2019 roku grupa Hengelo wyruszyła w ogólnopolską trasę koncertową, jako support zespołu Happysad, 20.06.2019 odbyła się premiera długogrającego albumu „Try”.
 
(GOK Pawłowice)

KK

T G+ F

Zobacz także

Od 5 lipca niezwykłe koncerty w sieci
Od 5 lipca niezwykłe koncerty w sieci
6 Dekad Muzyki Filmowej
6 Dekad Muzyki Filmowej
Złodziej złapany przez proboszcza
Złodziej złapany przez proboszcza
Jutrzejsze utrudnienia na Koronie Zapory
Jutrzejsze utrudnienia na Koronie Zapory

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18