Koncert dla Babci i Dziadka

28.01.2013, 13:53

Pszczyna

W niedzielę, 27 stycznia sala widowiskowa Pszczyńskiego Centrum Kultury zapełniła się babciami i dziadkami. To im dedykowany był koncert „W starym stylu” przygotowany przez Renatę Zborowską.


Goście dopisali licznie, na sali przeważali seniorzy, chociaż można było też zauważyć młodych i bardzo młodych widzów. Program koncertu był bardzo różnorodny. Na początku pojawiły się wspomnienia świąt Bożego Narodzenia. Zespół wokalny Daisy`s Ladies pod kierunkiem Barbary Garus przypomniał atmosferę grudniowych dni we wspaniałych wykonaniach kolędy „Przybieżeli do Betlejem” oraz pastorałek „Skąd ta moc” i „Znak pokoju”. Znakomicie akompaniował im Paweł Kukla.
Potem pojawiły się piosenki w starym stylu, wspomnienia z lat trzydziestych, sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Widzowie mieli okazję posłuchać utworów z tych lat w nowych wykonaniach. I tak pojawiły się piosenki: „Powróćmy jak za dawnych lat” i „To był świat w zupełnie starym stylu”(Renata Zborowska), potem „Być kobietą” i „Pogoda ducha” (Ada Komarek), „O mnie się nie martw” (Aurelia Uszok). Wykonawcom akompaniowali Anna Smołka i Wojtek Niedźwiedź.

Konferansjerzy (Renata Zborowska i Michał Pudełko) mieli dla widzów aforyzmy i złote myśli o życiu i szczęściu autorstwa między innymi Phila Brosmansa, Alberta Eisteina i Aleksandra Fredry, którymi uzupełniali zapowiedzi poszczególnych utworów.

Najmłodsi wokaliści przekazywali za pomocą piosenek najszczersze życzenia dla babć i dziadków: „Babcia od bajek, dziadek od zagadek” (Julia Biela), „Kiedy babcia była mała” (Karolina Olszowiec), „Tańczę z babcią rock and rolla” (Patrycja Sołtys) i „Cza cza dla babci i dziadka” (Wiktoria Sołtys).

Widzom chyba program się podobał, bo niektóre piosenki próbowali śpiewać razem z wokalistami. Szczególnie widać i słuchać to było w ostatnim utworze - „Ale to już było” (Ada Komarek i Renata Zborowska), gdzie aż dwukrotnie wykonany został refren, śpiewany przez wokalistów i widzów.

„Niech święto Babci i Dziadka trwa cały rok” - usłyszeli na zakończenie. Potem zostali jeszcze zaproszeni na wystawę prac plastycznych wykonanych przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który w październiku rozpoczął swoją działalność w Pszczynie. Zainteresowanie było spore, a organizatorzy niedzielnego spotkania usłyszeli wiele ciepłych przyjemnych słów.

Renata Zborowska

jack

T G+ F

Zobacz także

Koncert dla Babci i Dziadka
Koncert dla Babci i Dziadka
Koncert dla babci i dziadka
Koncert dla babci i dziadka
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18