Komendant straży miejskiej usłyszał zarzuty

19.11.2012, 12:04

Pszczyna

Komendat Straży Miejskiej w Pszczynie usłyszał dwa zarzuty. Składa wyjaśnienia w prokuraturze.


Prokurator rejonowy w Pszczynie, Bogusław Rolka potwierdza, że prokuratura prowadzi czynności z komendantem w charakterze podejrzanego. W piątek, 16 listopada usłyszał dwa zarzuty. - Przedstawiliśmy komendantowi zarzut z art. 199 par. 1 kk oraz 231 par. 1 kk w związku z art. 11 par. 2 kk – informuje Bogusław Rolka.

Pierwszy zarzut znajdujemy się w rozdziale przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności i brzmi: „Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Drugi zarzut jest z rozdziału przestępstwa przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego i brzmi: „Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Zarzuty dotyczą niewłaściwego zachowania komendanta wobec dwóch pracownic.

Jak słyszymy, podejrzany składa w prokuraturze wyjaśnienia. Ma prawo do złożenia wniosków dowodowych.


Informacja z piątku, z godz. 11.49
Na piątek 16 listopada do Prokuratury Rejonowej w Pszczynie w charakterze podejrzanego został wezwany komendant Straży Miejskiej w Pszczynie.

Wreszcie mamy nowe informacje dotyczące sprawy prowadzonej w pszczyńskiej prokuraturze, związanej z komendantem pszczyńskiej Straży Miejskiej.

Przypomnijmy, że w marcu strażniczka miejska złożyła doniesienie do prokuratury, w którym zarzucała komendantowi mobbing oraz molestowanie seksualne.

Jak powiedział nam prokurator rejonowy w Pszczynie, Bogusław Rolka, na dzisiaj zostały zaplanowane czynności z komendantem w charakterze podejrzanego. Komendant ma usłyszeć zarzuty. - Jakie jeszcze nie mogę ujawnić, ponieważ nie wiem, czy pan komendant dzisiaj się u nas stawi i czy faktycznie dojdzie do ich przedstawienia. Mogę jedynie powiedzieć, że jest to związane ze złożonym zawiadomieniem i dotyczy niewłaściwego zachowania pana komendanta wobec dwóch pracownic. Rozważaliśmy też inne osoby, ale w ich przypadku sprawy uległy przedawnieniu – mówi prokurator Rolka.

We wtorek burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol zawiesił komendanta w pełnieniu obowiązków służbowych. - Zawiesiłem pana komendanta ponieważ otrzymałem pisemną informację z prokuratury, że prowadzone jest wobec niego postępowanie w charakterze podejrzanego – informuje burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

Komendant został zawieszony na czas prowadzenia postępowania. Jego obowiązki pełni zastępca komendanta, Ireneusz Franc.

ram

T G+ F

Zobacz także

Pszczyna: Nowy komendant Straży Miejskiej
Pszczyna: Nowy komendant Straży Miejskiej
Nowy komendant Straży Miejskiej
Nowy komendant Straży Miejskiej
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18