Kolejne drzewa do wycięcia

Pszczyna03.08.2018, 11:06

Mieszkankę Pszczyny bulwersuje co rusz napotykana przez nią w ostatnim czasie wycinka drzew przy drogach.

- Wycina się jak leci i co jest pod ręką. Przy okazji planowanej budowy centrum przesiadkowego przy dworcu wycięto też drzewa na alei od dworca do ronda. Po co? Na ul. Bogedaina wycięli stare lipy, a w zamian posadzili głogi, które nie dają cienia. Napotkałam też na wycinkę przy ul. Antesa naprzeciwko Palei – mówi mieszkanka Pszczyny (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Jak tłumaczy rzecznik Urzędu Miejskiego, przy ul. Antesa prowadzone były prace związane z pielęgnacją 20 drzew. - Usunięto także jedno drzewo przy wjeździe na teren pogotowia oraz dwa chore i wyschnięte drzewa w sąsiedztwie szpitala – przyznaje Piotr Łapa.

Naszą czytelniczkę zaniepokoiło też ponumerowanie kilkudziesięciu drzew na chodniku wzdłuż ul. Korfantego. Czy i one przeznaczone są do wycinki? Okazuje się, że niektóre będą musiały zostać wycięte. - Numeracja drzew związana jest z inwentaryzacją, która poprzedzi planowaną budowę ścieżek rowerowych – informuje Piotr Łapa.

jack

T G+ F

Zobacz także

Zostanie betonowa pustynia?
Zostanie betonowa pustynia?
Nowe drzewa przy powiatowych drogach
Nowe drzewa przy powiatowych drogach
Sala gimnastyczna w PZS nr 2 po remoncie
Sala gimnastyczna w PZS nr 2 po remoncie
Ponad kilometr nowej nawierzchni w Gilowicach
Ponad kilometr nowej nawierzchni w Gilowicach
Stracili prawo jazdy, bo jechali zdecydowanie za szybko
Stracili prawo jazdy, bo jechali zdecydowanie za szybko

Komentarze:

DDD 2018-08-08 godz. 10:14
A wytnijcie wszystko, upały was dobiją.
Asia 2018-08-04 godz. 11:52
Mieszkam na początku Katowickiej od strony centrum, park mam z dwóch stron. Jak są burze, lub sam silny wiatr drzewa się przywracają z korzeniami. Drzewa są tak wysokie, że jak złamie się, nawet z oddali to może zachaczyć o nasze budynki.Ich to wcale nie obchodzi że my się boimy o swoje życie
Plesior 2018-08-04 godz. 11:25
Te przy Katowickiej od strony parku wchodzą w skrajnie jezdni oraz niszczą chodniki. Park jest 3m dalej więc powinny zostać usunięte i ustąpić miejsca ludziom.
Jo 2018-08-03 godz. 17:58
Tak samo drzewa miedzy blokami na osiedlu siedlice w dzień to juz od rana swiatło trzeba wlaczać zeby cos zobaczyc zamiast drzewa poprzycinac to zaraz bedIemy. Po drzewach do mieszkań wchodzić
Marek 2018-08-03 godz. 12:44
Niech jeszcze Wytną drzewa na Katowickiej przy budynkach, bo zagrażają nam przy każdej burzy.A jak nie chcą ich wycinać bo są zdrowe, to proszę je przyciąć. .
treść:
autor:

SQL: 18