Kolejne drzewa do wycięcia

Pszczyna03.08.2018, 11:06

Mieszkankę Pszczyny bulwersuje co rusz napotykana przez nią w ostatnim czasie wycinka drzew przy drogach.

- Wycina się jak leci i co jest pod ręką. Przy okazji planowanej budowy centrum przesiadkowego przy dworcu wycięto też drzewa na alei od dworca do ronda. Po co? Na ul. Bogedaina wycięli stare lipy, a w zamian posadzili głogi, które nie dają cienia. Napotkałam też na wycinkę przy ul. Antesa naprzeciwko Palei – mówi mieszkanka Pszczyny (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Jak tłumaczy rzecznik Urzędu Miejskiego, przy ul. Antesa prowadzone były prace związane z pielęgnacją 20 drzew. - Usunięto także jedno drzewo przy wjeździe na teren pogotowia oraz dwa chore i wyschnięte drzewa w sąsiedztwie szpitala – przyznaje Piotr Łapa.

Naszą czytelniczkę zaniepokoiło też ponumerowanie kilkudziesięciu drzew na chodniku wzdłuż ul. Korfantego. Czy i one przeznaczone są do wycinki? Okazuje się, że niektóre będą musiały zostać wycięte. - Numeracja drzew związana jest z inwentaryzacją, która poprzedzi planowaną budowę ścieżek rowerowych – informuje Piotr Łapa.

jack

T G+ F

Zobacz także

Zostanie betonowa pustynia?
Zostanie betonowa pustynia?
Nowe drzewa przy powiatowych drogach
Nowe drzewa przy powiatowych drogach
Uszkodził wyposażenie myjni. Wpadł dzięki monitoringowi
Uszkodził wyposażenie myjni. Wpadł dzięki monitoringowi
71 dni z alarmem smogowym
71 dni z alarmem smogowym

Komentarze:

DDD 2018-08-08 godz. 10:14
A wytnijcie wszystko, upały was dobiją.
Asia 2018-08-04 godz. 11:52
Mieszkam na początku Katowickiej od strony centrum, park mam z dwóch stron. Jak są burze, lub sam silny wiatr drzewa się przywracają z korzeniami. Drzewa są tak wysokie, że jak złamie się, nawet z oddali to może zachaczyć o nasze budynki.Ich to wcale nie obchodzi że my się boimy o swoje życie
Plesior 2018-08-04 godz. 11:25
Te przy Katowickiej od strony parku wchodzą w skrajnie jezdni oraz niszczą chodniki. Park jest 3m dalej więc powinny zostać usunięte i ustąpić miejsca ludziom.
Jo 2018-08-03 godz. 17:58
Tak samo drzewa miedzy blokami na osiedlu siedlice w dzień to juz od rana swiatło trzeba wlaczać zeby cos zobaczyc zamiast drzewa poprzycinac to zaraz bedIemy. Po drzewach do mieszkań wchodzić
Marek 2018-08-03 godz. 12:44
Niech jeszcze Wytną drzewa na Katowickiej przy budynkach, bo zagrażają nam przy każdej burzy.A jak nie chcą ich wycinać bo są zdrowe, to proszę je przyciąć. .
treść:
autor:

SQL: 18