Kobiór: Kandydaci na wójtów rządzą Radą

28.11.2006, 11:44

Joachim Ryguła (KWW Niezależny Komitet Wyborczy do RG Kobiór) przewodniczącym Rady Gminy Kobiór. Romuald Jurzykowski (KWW „Do Nowej Rady Gminy Kobiór”) wiceprzewodniczącym. Oto rozstrzygnięcia pierwszej sesji nowej Rady w Kobiórze.

Ryguła będzie pełnił rolę szefa już drugą kadencję z rzędu. Dla Jurzykowskiego jest to pierwsza kadencja jako radnego. Co ciekawe obaj dżentelmeni byli kandydatami w listopadowych wyborach na wójta gminy Kobiór.Przypomnijmy, że obaj już w pierwszej turze odpadli, ponieważ ponad połowę kobiórzan, którzy poszli do urn wskazało, że najlepszym kandydatem na wójta jest jednak Stefan Ryt.

Pierwsza sesja nowej Rady w Kobiórze cieszyła się sporym jak na tutejsze warunki zainteresowaniem. Na spotkaniu obecni byli prawie wszyscy kierownicy gminnych jednostek i organizacji, byli także radni minionej kadencji jak i niedoszli jej członkowie.

Nowego przewodniczącego wybrano spośród dwóch kandydatów. Nominacja pierwszego kandydata nikogo nie zdziwiła. Jan Targiel (wybrany do Rady z tego samego komitetu co Ryguła) zgłosił, że odpowiednią osobą na to stanowisko jest Joachim Ryguła. Wygłosił przy tym bardzo długie, opiewające w same superlatywy przemówienie, w którym tłumaczył o tej decyzji.

Drugiego kandydata wskazał Piotr Kłakus (KWW Społeczny Komitet). Był nim Jerzy Mazur, który także do Rady startował z tej samej listy. – Żeby to przewodnictwo nie przyszło panu zbyt łatwo, zgadzam się kandydować na przewodniczącego - mówił w kierunku Ryguły, Mazur.

Wynik głosowania 15. radnych był zaskoczeniem dla wszystkich. Murowany pewniak na przewodniczącego, Ryguła wygrał, ale tylko... jednym głosem. Ośmiu było za nim, siedmiu poparło Mazura.

Takich emocji nie wzbudził już wybór wiceprzewodniczącego. Przemysław Sawicki (KWW „Do Nowej Rady Gminy Kobiór”) zaproponował na to stanowisko Jurzykowskiego. Jego kandydatura przeszła przy dziewięciu głosach poparcia (sześciu radnych nie opowiedziało się po żadnej stronie).

Pierwsza sesja była także okazją do wyboru członków poszczególnych komisji. Składy tych grup przedstawiamy poniżej. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Komisja rewizyjna:
Jan Targiel (przewodniczący), Bernard Mazur (wiceprzewodniczący), Agnieszka Tymochowicz, Piotr Kłakus.

Komisja Budżetu i Finansów:
Jerzy Mazur (przewodniczący), Krzysztof Grolik, Elżbieta Janyga, Romuald Jurzykowski, Józef Mazurczyk, Joachim Ryguła, Przemysław Sawicki, Bogdan Szpak, Jan Targiel, Edward Tomaszczyk.

Komisja Gospodarki Przestrzennej, Komunalnej i Rolnictwa:
W skład tej komisji weszli wszyscy radni (15). Przewodniczącym został Tadeusz Kołodziejczyk.

Komisja Kultury, Oświaty i Zdrowia:
Przemysław Sawicki (przewodniczący), Elżbieta Janyga, Piotr Kłakus, Tadeusz Kołodziejczyk, Józef Mazurczyk, Ludwik Pawłowski, Joachim Ryguła, Agnieszka Tymochowicz.

rin

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
A jednak! Jest sześciu kandydatów na burmistrza!
A jednak! Jest sześciu kandydatów na burmistrza!
Kandydaci na wójtów już w komplecie
Kandydaci na wójtów już w komplecie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18