fot. Powiat Pszczyński

Klejnoty Ziemi Pszczyńskiej już wybrane. Poznamy je 26 maja

Powiat16.05.2017, 12:39

To już piąty raz, kiedy członkowie kapituły obradowali nad przyznaniem odznaczenia „Klejnotom Ziemi Pszczyńskiej”. Było w czym wybierać - w tym roku zgłoszono aż 40 kandydatek.

„Klejnot Ziemi Pszczyńskiej” przyznawany jest za szczególne osiągnięcia kobietom działającym na rzecz powiatu pszczyńskiego poprzez promowanie postaw aktywnych, społecznych, kulturowych i przedsiębiorczych. To podziękowanie za ich codzienną pracę, która inspiruje i mobilizuje innych do działania.

W tym roku jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa i osoby fizyczne złożyły aż 40 wniosków o nominację do odznaczenia. Laureatki wybrała Kapituła, której przewodniczył starosta pszczyński, Paweł Sadza. W jej skład weszły: przewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego, Barbara Bandoła, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego, Agata Tucka-Marek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, Bernadeta Sojka-Jany oraz prezes LGD "Ziemia Pszczyńska", Renata Dyrda.

Tradycyjnie, laureatki wybrano w pięciu kategoriach: Kobieta Biznesu, Kobieta Społeczna, Kobieta Sztuki i Kultury, Kobieta Obyczajów i Tradycji oraz Kobieta Ziemi Pszczyńskiej.

Wyjątkowe kobiety, które zostaną odznaczone „Klejnotem Ziemi Pszczyńskiej” - broszką wzorowaną na maneli - bransolecie z przełomu XVI i XVII wieku, klejnocie rodu Promnitzów, poznamy 26 maja podczas uroczystej gali „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej” w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

(Źródło: Powiat Pszczyński)

maj

T G+ F

Zobacz także

Klejnoty Ziemi Pszczyńskiej - czas na zgłaszanie kandydatek
Klejnoty Ziemi Pszczyńskiej - czas na zgłaszanie kandydatek
Wyjątkowe kobiety zostaną odznaczone
Wyjątkowe kobiety zostaną odznaczone
Gmina Miedźna dostała nieruchomości za 3 mln zł
Gmina Miedźna dostała nieruchomości za 3 mln zł

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18