(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Kładą asfalt na Wiślnej

Goczałkowice-Zdrój07.04.2019, 11:58

5 kwietnia rozpoczął się kolejny etap przebudowy ul. Wiślnej. Firma wykonująca inwestycję zaczęła kłaść asfalt.

To oznacza, że realizowana od listopada 2018 r. przebudowa zbliża się ku końcowi. Wykonawca ma czas na zakończenie inwestycji do końca maja br. Do tego czasu trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Inwestycja jest realizowana na długości 580 m. W jej ramach zaplanowano przebudowę 440 mb drogi o szerokości jezdni 6 m wraz z budową chodnika z kostki betonowej przylegającego do jezdni na długości 216 mb (od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do skrzyżowania z ul. Wisławy Szymborskiej), wymianę krawężników na nowe krawężniki kamienne, wykonanie nowej konstrukcji jezdni, wykonanie nawierzchni z asfaltobetonu oraz wjazdów indywidualnych do posesji, przebudowę napowietrznej linii teletechnicznej oraz wykonanie nowej kanalizacji deszczowej.

Inwestycja obejmuje też przebudowę łącznika ul. Wiślnej na długości 140 m poprzez wykonanie nowej nawierzchni z asfaltobetonu, wykonanie nowych wjazdów indywidualnych do posesji oraz budowę kanalizacji deszczowej.

Wartość prac to 1 mln 714 tys. 796 zł, częściowo są finansowane ze środków budżetu państwa, tj. Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 293 tys. 435 zł.

- Cieszę się, że już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej, bezpiecznej drogi. W najbliższym czasie rozpocznie się kolejna duża inwestycja drogowa w gminie. Przebudowana zostanie droga Bór II na długości 2331 mb – mówi wójt Goczałkowic-Zdroju, Gabriela Placha.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

jack

T G+ F

Zobacz także

Bór II zostanie przebudowana
Bór II zostanie przebudowana
Trwa remont gminnych dróg za prawie 1,5 mln zł
Trwa remont gminnych dróg za prawie 1,5 mln zł
W świecie, w którym małe jest piękne
W świecie, w którym małe jest piękne
Czy Antonik dokona kolejnego cudu?
Czy Antonik dokona kolejnego cudu?

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18