fot. archiwum

Kiedy wyremontują wiadukt w Suszcu?

Suszec03.10.2019, 07:03

Na początku października mają zostać przedstawione 2 warianty projektu naprawy wiaduktu przy ulicy Piaskowej w Suszcu. Wówczas powiat będzie mógł rozpocząć starania o środki finansowe. Grzegorz Nogły z Zarządu Powiatu ma nadzieję, że uda się rozpocząć remont w przyszłym roku.  

Ostatni przegląd wiaduktu wykluczył możliwość przejazdu tamtędy samochodami kilkudziesięciotonowymi. Nośność mostu została ograniczona do 15 ton. Dla samochodów ciężarowych został wytyczony objazd drogami powiatowymi i gminnymi, który będzie obowiązywać do zakończenia remontu wiaduktu. To ważna inwestycja, bo spółka Jastrzębskie Zakłady Remontowe chce zainwestować pieniądze w nowy zakład na terenie po kopalni Krupiński. Obecnie do końca marca 2020 roku trwa etap wykonywania projektu. Projektant zadeklarował, że na początku października br. przedstawi 2 warianty możliwej naprawy wiaduktu. Wówczas powiat rozpocznie działania zmierzające do pozyskania środków finansowych do wykonania remontu. - Zakładamy, że uda się to zrealizować w przyszłym roku. Zależy nam, żeby teren pokopalniany jak najszybciej zaczął funkcjonować, zwłaszcza, że w tym rejonie istnieje bardzo dobra infrastruktura. Myślę, że nie tylko Jastrzębskie Zakłady Remontowe, ale też inne firmy zechcą tam inwestować, dlatego zapewnienie dojazdu jest jedną z najważniejszych spraw – mówił Grzegorz Nogły podczas sesji Rady Powiatu 27 września. Powiat zwrócił się niedawno o wsparcie do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, która przejęła majątek zlikwidowanej kopalni, argumentując, że uszkodzenia wiaduktu spowodowane są szkodami górniczymi.  Niestety obecnie spółka nie posiada funduszy i temat pomocy z ich strony został zamknięty.

- Sprawa jest poważna. Jastrzębskie Zakłady Remontowe prowadzą w pobliżu bardzo duże inwestycje. Samochody ciężarowe o tonażu do 30 ton muszą jeździć obecnie przez centrum Suszca. Wójt gminy Suszec wydał zezwolenia na przejazdy w takich godzinach, by nie przeszkadzały w komunikacji mieszkańców, w tym dzieci i młodzieży w drodze do szkół. Przez objazdy niszczeją drogi gminne, a przejazdy ciężarówek stwarzają ogromne niebezpieczeństwo – apelował radny Wojciech Lala podczas ostatniej sesji Rady Powiatu.

 

ar

T G+ F

Zobacz także

Możliwy hałas przy wiadukcie w Suszcu
Możliwy hałas przy wiadukcie w Suszcu
Co dalej z wiaduktem w Suszcu?
Co dalej z wiaduktem w Suszcu?
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18