fot. powiat pszczyński

Kapituła wybrała! 18 maja poznamy Klejnoty Ziemi Pszczyńskiej

Powiat09.05.2018, 14:28

Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń, kapituła odznaczenia "Klejnot Ziemi Pszczyńskiej" wybrała tegoroczne laureatki. To wyjątkowe kobiety, które motywują, inspirują i są wzorem do naśladowania.

18 maja sala lustrzana Muzeum Zamkowego w Pszczynie wypełni się wspaniałymi kobietami - laureatkami i nominowanymi do odznaczenia "Klejnot Ziemi Pszczyńskiej". Nagroda przyznawana jest za szczególne osiągnięcia kobietom działającym na rzecz powiatu pszczyńskiego poprzez promowanie postaw aktywnych, społecznych, kulturowych i przedsiębiorczych.

Laureatki w pięciu kategoriach: Kobieta Biznesu, Kobieta Społeczna, Kobieta Sztuki i Kultury, Kobieta Obyczajów i Tradycji oraz Kobieta Ziemi Pszczyńskiej, wybrała kapituła w składzie: przewodniczący kapituły - starosta pszczyński, Paweł Sadza, przewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego, Barbara Bandoła, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego, Agata Tucka-Marek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, Bernadeta Sojka-Jany oraz prezes LGD „Ziemia Pszczyńska”, Renata Dyrda.

- Bardzo dziękuję samorządom, kołom gospodyń wiejskich, organizacjom i stowarzyszeniom z terenu powiatu pszczyńskiego, które przesłały nam zgłoszenia tak wyjątkowych kobiet. Wybór był bardzo trudny, bo każda z nominowanych zasługuje na odznaczenie - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Laureatki otrzymają broszkę wzorowaną na maneli - bransolecie z przełomu XVI i XVII wieku, przedstawiającą dwie splecione dłonie, a pomiędzy nimi serce.
powiat pszczyński

pako

T G+ F

Zobacz także

Pszczynianka wśród najpiękniejszych Polek
Pszczynianka wśród najpiękniejszych Polek
To one są Klejnotami Ziemi Pszczyńskiej
To one są Klejnotami Ziemi Pszczyńskiej
Komunikat dla pracowników szpitala
Komunikat dla pracowników szpitala
Oddam za darmo: to może być internetowe oszustwo!
Oddam za darmo: to może być internetowe oszustwo!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18