W poprzednich wyborach było sześciu kandydatów na burmistrza Pszczyny. W tym roku o to stanowisko ubiegają się trzy osoby

Kandydaci na burmistrza oraz wójtów w komplecie

Powiat28.09.2018, 12:47

Znamy już wszystkich kandydatów na burmistrza i wójtów w powiecie. Kto powalczy o nasze głosy 21 października?

Wyjątkowo krótka jest lista kandydatów na burmistrza Pszczyny. O reelekcję ubiega się Dariusz Skrobol (KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe), a jego kontrkandydatami są radna powiatowa Marcela Kanafek-Lewandowska (KW Prawo i Sprawiedliwość) oraz Przemysław Wieczorek (KWW Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego) - przedsiębiorca, który kandydował też cztery lata temu (zajął 5. miejsce).

Najwięcej osób ubiega się o stanowisko wójta gminy Miedźna. Rywalami urzędującego wójta Bogdana Taranowskiego (KWW Samorząd dla Mieszkańców) będą: radny Rady Gminy Marcin Germanek (KWW Z pomysłem na gminę Miedźna), komendant Straży Miejskiej w Bieruniu Jan Słoninka (KW Nowa Energia), który cztery lata temu w wyborach na wójta zajął 2. miejsce oraz Bronisław Śmieja (KW Prawo i Sprawiedliwość), radny Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Spośród dwóch kandydatów wójtów wybierać będą mieszkańcy gmin Goczałkowice-Zdrój, Pawłowice i Kobiór. W Goczałkowicach startuje urzędująca wójt Gabriela Placha (KWW Mieszkańców Goczałkowic-Zdroju) oraz były przewodniczący Rady Gminy Adam Maćkowski (KWW Łączą Nas Goczałkowice). W Pawłowicach rywalem obecnego wójta Franciszka Dziendziela (KWW Franciszka Dziendziela) jest Grzegorz Nogły (KWW Grzegorza Nogłego), członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. Natomiast w Kobiórze wójtem zostanie albo urzędujący wójt Eugeniusz Lubański (KWW Społeczny Komitet) albo radna Rady Gminy Beata Morawiec (KW Prawo i Sprawiedliwość).

Podobnie jak cztery lata temu, żadnego wyboru nie mają mieszkańcy gminy Suszec. Ponownie jedynym kandydatem na wójta gminy jest Marian Pawlas (KWW Mariana Pawlasa). Na karcie do głosowania obok jego nazwiska będzie można postawić krzyżyk w kratce TAK lub NIE. Kandydat zostanie wybrany, jeśli otrzyma więcej głosów za.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 21 października. Mieszkańcy wybiorą burmistrza, wójtów, radnych Rady Miejskiej oraz Rad Gmin, Rady Powiatu Pszczyńskiego i Sejmiku Województwa Śląskiego.

pako

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Wybory: D. Skrobol burmistrzem, II tura w Miedźnej
Wybory: D. Skrobol burmistrzem, II tura w Miedźnej
Dariusz Skrobol dziękuje mieszkańcom za głosy
Dariusz Skrobol dziękuje mieszkańcom za głosy
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

niech żyje "stare"! 2018-09-28 godz. 16:42
Demokracja po wójtowemu w Suszcu, czwarta kadencja, z tego druga przez zasiedzenie, piętnastu kandydatów, wskazanych przez wójta Pawlasa, na piętnaście możliwych mandatów, czyli jedynie słuszna droga rozwoju Gminy-kopalnia albo..co? znów niezagrożona! Ludzie się ockną, jak im zaczną domy pękać, bo północna część gminy zniszczona bezpowrotnie, a na południową już jest koncesja wydobywcza i nie ma gdzie uciekać..i tylko jedno pytanie- jak to się dzieje, że ten "genialny" skład włodarzy nie ma żadnej konkurencji już drugą kadencję!
treść:
autor:

SQL: 18