Kamienice do remontu i problemowa pralnia

Pszczyna16.05.2018, 11:06

Gmina nie ma sprecyzowanego pomysłu na zagospodarowanie zaniedbanych kamienic przy ul. Wojska Polskiego. Chociaż…

Jeszcze pod koniec 2016 r. burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol zapowiadał, że  w dwóch kamienicach przy ul. Wojska Polskiego  powstanie nowa siedziba Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie. Ale kolejne miesiące przyniosły zwroty akcji z innym budynkiem w roli głównej. Gmina Pszczyna pozyskała od powiatu pszczyńskiego budynek byłej pralni szpitalnej  i ogłosiła, że zaadaptuje go na przedszkole publiczne. Pomysł ten jednak upadł (gmina buduje nowe przedszkole przy ul. Skłodowskiej-Curie), a burmistrz zapowiedział, że w budynku po pralni powstanie właśnie siedziba biblioteki. Okazuje się, że i ta wizja może się nie ziścić.

- Napotkaliśmy na szereg różnych trudności technicznych w budynku pralni szpitalnej. Koszty adaptacji budynku na potrzeby biblioteki mogą być dużo większe niż zakładaliśmy. Cały czas to analizujemy i kwestia nowej siedziby dla biblioteki jest otwarta – mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Co oznacza, że biblioteka może ostatecznie wylądować przy ul. Wojska Polskiego. Z dwóch kamienic wyprowadzono już  lokatorów.  - Te budynki są do remontu. Mamy ważne na trzy lata pozwolenie na budowę. Bardziej mi zależy na przeniesieniu biblioteki do pralni, ale widzę, że piętrzą się problemy finansowe związane z tym budynkiem. Kamienice przy ul. Wojska Polskiego na pewno będą wykorzystane na cele publiczne. Jeśli nie na siedzibę biblioteki, to znajdą przeznaczenie na jakiś inny cel – dodaje Dariusz Skrobol. Jaki? Nie wiadomo.

jack

T G+ F

Zobacz także

Ogródki nie dość, że inne, to też drogie
Ogródki nie dość, że inne, to też drogie
Na rynek wracają budowlańcy
Na rynek wracają budowlańcy
Komunikat dla pracowników szpitala
Komunikat dla pracowników szpitala
Oddam za darmo: to może być internetowe oszustwo!
Oddam za darmo: to może być internetowe oszustwo!

Komentarze:

Pragmatyk i realista. 2018-05-16 godz. 20:45
DDD - pełna zgoda.
DDD 2018-05-16 godz. 16:07
Po co muszą być przeznaczone na cele publiczne? To super miejsce - sprzedać, przy zagwarantowaniu remontu przez kupującego. To chyba lepiej niż kolejne wymyślanie, na jakie funkcje przeznaczyć kolejny obiekt...
treść:
autor:

SQL: 18