fot. PSONI

Już w sobotę otwarcie Domu Kulejących Aniołów

Piasek05.01.2018, 12:55

6 stycznia, w Święto Trzech Króli uroczyście do użytku oddany zostanie Dom Kulejących Aniołów w Piasku. Pierwsza sobota roku będzie dniem otwartym dla wszystkich chcących zobaczyć efekty budowy. W tym dniu odbędą się bieg "Królowie u bram Aniołów", uroczysta msza św., a także koncert kolędowy.

Zapisy do biegu, którego start nastąpi o godz. 13.00 trwają. Póki co, chęć udziału w zawodach zgłosiło prawie 700 osób. Wszystkich, którzy nie zdążyli zapisać się internetowo organizatorzy informują, że możliwość taka istnieje również w dniu zawodów (przewidywane jest zwiększenie limitu uczestników).

Organizatorzy proszą też, by osoby takie w okolicach Domu Kulejących Aniołów pojawiły się już przed południem. Biuro zawodów działać będzie od godz. 11.00.

Na trasie biegu nie zabraknie akcentów związanych z przypadającym w tym dniu Świętem Trzech Króli, będą atrakcje dla dzieci i dorosłych.

W ciągu całego dnia drzwi Domu Kulejących Aniołów otwarte zostaną dla wszystkich. Będą napoje, domowe ciasto, ciepły posiłek połączone z kolędowaniem i muzyką płynącą z bryczki przemieszczającej się po trasie biegu.

Wieczorem o godz. 18.00 w kościele w Piasku odprawiona zostanie uroczysta msza św., po której odbędzie się koncert kolędowy w wykonaniu Estrady Regionalnej "Równica" wraz z muzykiem grającym na instrumencie fletnia pana Arturem Thomasem.

Po koncercie zarząd PSONI koło w Pszczynie wraz z organizatorami zapraszają mieszkańców powiatu pszczyńskiego i nie tylko na uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonają władze miejskie i powiatowe oraz podopieczni Domu Kulejących Aniołów.

Zapłoną duże ogniska, nadal koncertować będą zespół "Równica" i Artur Thomas.

W ciągu całego dnia wszyscy będą mogli jeszcze raz wesprzeć Dom Kulejących Aniołów, w którym życie już tętni, ale do wykonania jest jeszcze elewacja zewnętrzna.
PSONI

pako

T G+ F

Zobacz także

27,5 tys. zł zebrano na otwarciu Domu Kulejących Aniołów
27,5 tys. zł zebrano na otwarciu Domu Kulejących Aniołów
Rodzina książęca odwiedziła Dom Kulejących Aniołów
Rodzina książęca odwiedziła Dom Kulejących Aniołów
Święto Policji w Pszczynie: będą utrudnienia na parkingach
Święto Policji w Pszczynie: będą utrudnienia na parkingach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18