Jest zgoda na budowę nowego ronda

Pszczyna27.07.2018, 12:09

Wojewoda śląski wyraził zgodę na budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Cieszyńskiej z ul. Zdrojową i Sznelowiec. Jest szansa, że inwestycja ruszy jeszcze w tym roku.

Biuro Studiów i Projektów Komunikacji Sp. z o.o. z Katowic na zlecenie powiatu pszczyńskiego wykonało aktualizację projektu przebudowy skrzyżowania DW 939 (ul. Cieszyńska) z ul. Zdrojową i Sznelowiec w Pszczynie. Projekt zakłada przebudowę istniejącego skrzyżowania na rondo z czterema wlotami, ciągami pieszym i rowerowymi. Na wszystkich projektowanych przejściach dla pieszych wprowadzono elementy ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym i niewidzącym.

12 lipca wojewoda śląski udzielił zgody na realizację inwestycji, a decyzji – z uwagi na ważny interes społeczny, jakim jest poprawa jakości i bezpieczeństwa ruchu użytkowników dróg - nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Starosta pszczyński zwrócił się do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach o zabezpieczenie środków finansowych na budowę ronda jeszcze w tegorocznym budżecie. Szacowany koszt realizacji zadania wynosi ok. 4 mln zł.

Warto zwrócić uwagę, że w ostatnim czasie została przebudowana ul. Zdrojowa w Pszczynie. Prace były prowadzone tak, by najbardziej jak to możliwe przygotować wlot drogi do planowanego ronda. Jednocześnie przy przebudowie ul. Zdrojowej ograniczono do niezbędnego minimum prace na ul. Cieszyńskiej, właśnie z uwagi na planowaną przebudowę skrzyżowania na rondo. 
powiat pszczyński

pako

T G+ F

Zobacz także

Co z rondem na ul. Cieszyńskiej?
Co z rondem na ul. Cieszyńskiej?
Aż 40 tys. zł na nasadzenia na rondzie?
Aż 40 tys. zł na nasadzenia na rondzie?
Uszkodził wyposażenie myjni. Wpadł dzięki monitoringowi
Uszkodził wyposażenie myjni. Wpadł dzięki monitoringowi
71 dni z alarmem smogowym
71 dni z alarmem smogowym

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18