Jesień w poezji i muzyce

09.11.2012, 11:02

Pszczyna

W najbliższy piątek, 9 listopada, o godzinie 18.30 odbędzie się kolejne spotkanie z „Poezją i muzyką pod 13”. Tym razem zapraszamy na chwilę refleksji na temat jesieni.


„Złota, dojrzałością pachnąca jesień. Najpiękniejsza z pór roku, zadumana pogodną zadumą zrozumienia i ciszy, wspaniała w mądrym uśmiechu do opadających z niej złotych i purpurowych liści, w uśmiechu do przemijającego porywu wiosennej młodości i rozkwitu lata. Najmądrzejsza z pór roku, zapatrzona w głębię tajemnic natury, spokojna, że znowu przyjdzie kwiecisty szych wiosny i znowu bujna radość lata, by przygotować jej odwieczny powrót.”
Ta piękna pora roku kojarzy się ze wspaniałym kolorowym krajobrazem, obfitymi zbiorami, a także z chłodem, deszczem, wiatrem. Potrafi być ciepła, nastrojowa, pogodna, ale czasami zaskakuje nagłymi zmianami klimatu. Jednak jesień jest też tą porą roku, która wymusza na człowieku chwile zadumy i refleksji nad przemijaniem.

„Jak jesienny błędny liść, takie jest życie człowieka. Nie wie skąd przyszedł, dokąd ma iść, i co go w życiu czeka. Życie jak jesień... coś w nim z blasków lata, z uśmiechów słońca przez mgły i szarugi, z złotawych blasków wśród szarego świata, z kwiatów, co nigdy nie kwitną raz drugi”.

To wszystko znajdziemy w przygotowanym na piątek repertuarze. Będą więc wiersze Adama Asnyka, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Leopolda Staffa i innych polskich poetów. Do tego piosenki o radosnej jesieni, pełnej pięknych kolorów, o jesiennym smutku związanym z nieszczęśliwą miłością i rozstaniami, o nadziejach na lepsze jutro.

Warto więc posłuchać i przez moment zastanowić się nad tym, że jesień to także zatrzymanie się w biegu, sygnał do odpoczynku i nabranie sił przed następnymi wyzwaniami w życiu.

Zapraszamy serdecznie na wieczór z poezją i muzyką przy filiżance kawy w „13” - 9 listopada o godzinie 18.30.

W trakcie spotkania z „Poezją i muzyką pod 13” przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy dla rodziny z Radostowic, która utraciła dom w wyniku pożaru. Przygotujemy skarbonkę, do której będzie można wrzucać datki. Po koncercie skarbonka zostanie przekazana na ręce poszkodowanych. Liczymy na ofiarność naszych gości i z góry dziękujemy w imieniu potrzebujących.

Renata Zborowska

jack

T G+ F

Zobacz także

O życiu w poezji i muzyce
O życiu w poezji i muzyce
O Słowackim, piwie i muzyce disco...
O Słowackim, piwie i muzyce disco...
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18