Jarosław Kaczyński w Pszczynie: znajdziemy bilion złotych

07.12.2013, 15:06

Pszczyna

Z mieszkańcami Pszczyny spotkał się dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości. Lider największej partii opozycyjnej przyjechał do Pszczyny na zaproszenie lokalnych działaczy PiS.


Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim odbyło się w Pszczyńskim Centrum Kultury. Prezes PiS mówił m.in. o sytuacji państwa, porozumieniu na prawicy, reformie emerytalnej, służbie zdrowia czy katastrofie smoleńskiej, odpowiedział też na pytania mieszkańców.
Poruszone zostały również kwestie gospodarcze. - Mamy zamiar w ciągu krótkiego czasu znieść możliwość zawiązywania umów śmieciowych, to znaczy uczynić je automatycznie umowami o pracę. Tylko nie chcemy, by to choćby chwilowo zwiększało bezrobocie, dlatego to będzie pewien proces – mówił Kaczyński, pytany o plany po ewentualnym przejęciu władzy.

Skąd wziąć środki na uzdrowienie gospodarki? - W centrum naszego planu gospodarczego będzie ogromny program inwestycyjny. I my wiemy, skąd wziąć na to około biliona złotych. W Polsce wykorzystując środki europejskie oraz inne środki można taki program przygotować – powiedział Jarosław Kaczyński.

Na spotkaniu w Pszczynie zapowiedział też m.in. konieczność podwyższenia płacy minimalnej, likwidacji gimnazjów czy spokojnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Jeszcze przed pojawieniem się prezesa PiS na sali, doszło do niemiłego incydentu – grupka słuchaczy zaczęła wyrażać głośno niezadowolenie z powodu przybycia reporterki TVN24. - Co ona tu robi? Kto ją tu zaprosił? – dziwiono się. Mimo tego, spotkanie przebiegło w spokojnej atmosferze.

Jarosław Kaczyński miał odwiedzić nasze miasto już w czerwcu br., kiedy to członkowie partii w ramach kongresu na Śląsku wzięli udział w koncercie w Muzeum Zamkowym. Z powodu choroby w ostatniej chwili jego wizyta została odwołana.

pako

T G+ F

Zobacz także

Kaczyński prezydentem
Kaczyński prezydentem
Kaczyński po wyborach
Kaczyński po wyborach
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18