Jak głosowali mieszkańcy powiatu pszczyńskiego?

23.10.2007, 09:55

Pszczyna

W gminie Pszczyna najwięcej głosów oddano na Platformę Obywatelską (9760) i jej szefa Tomasza Tomczykiewicza - 6364. Ponad 1700 mieszkańców mniej zagłosowało na PiS (8038), a najchętniej na Grzegorza Gażę, który otrzymał 3101 głosów.

Co ciekawe w powiecie pszczyńskim wygrał...PiS. Najchętniej głosowali na tę partię mieszkańcy gminy Miedźna (51,59% głosów) oraz Suszec (51,18%). PiS wygrał też w gminie Pawłowice (48,93%) oraz Kobiór (48,44%). Platforma wygrała tylko w gminie Pszczyna (42,90%), oraz Goczałkowice (45,45%).

Wyniki w okręgu wyborczym nr 27:
Platforma Obywatelska - 143989 - 41,76%
Prawo i Sprawiedliwość - 122081 - 35,41%
Lewica i Demokraci - 44148 - 12,81%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 22820 - 6,62%
Polska Partia Pracy - 4637 - 1,34%
Liga Polskich Rodzin - 3942 - 1,14%
Samoobrona - 3146 - 0,91%
Frekwencja: 58,84%

Wyniki w powiecie pszczyńskim:
Prawo i Sprawiedliwość - 19338 - 41,93%
Platforma Obywatelska - 17144 - 37,18%
Lewica i Demokraci - 4272 - 9%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 3876 - 8,40%
Polska Partia Pracy - 582 - 1,26%
Liga Polskich Rodzin - 481 - 1,04%
Samoobrona - 424 - 0,92%
Frekwencja: 57,40%

Wyniki w gminie Goczałkowice
Platforma Obywatelska - 1370 - 45,45%
Prawo i Sprawiedliwość - 1077 - 35,73%
Lewica i Demokraci - 300 - 9,95%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 183 - 6,07%
Polska Partia Pracy - 39 - 1,29%
Samoobrona - 32 - 1,06%
Liga Polskich Rodzin - 13 - 0,43%
Frekwencja: 60.59%

Wyniki w gminie Kobiór:
Prawo i Sprawiedliwość - 1009 - 48,4%
Platforma Obywatelska - 792 - 38,02%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 101 - 4,85%
Polska Partia Pracy - 24 - 1,15%
Liga Polskich Rodzin - 17 - 0,82%
Frekwencja: 57.25%

Wyniki w gminie Miedźna:
Prawo i Sprawiedliwość - 3344 - 51,59%
Platforma Obywatelska - 2018 - 31,13%
Lewica i Demokraci - 496 - 7,65%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 386 - 5,95%
Polska Partia Pracy - 89 - 1,37%
Liga Polskich Rodzin - 83 - 1,28%
Samoobrona - 66 - 1,02%
Frekwencja: 55.49%

Wyniki w gminie Pawłowice:
Prawo i Sprawiedliwość - 3532 - 48,93%
Platforma Obywatelska - 1931 - 26,75%
Lewica i Demokraci - 907 - 12,57%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 560 - 7,76%
Polska Partia Pracy - 133 - 1,84%
Samoobrona - 92 - 1,27%
Liga Polskich Rodzin - 63 - 0,87%
Frekwencja: 54.57%

Wyniki w gminie Pszczyna:
Platforma Obywatelska - 9760 - 42,90%
Prawo i Sprawiedliwość - 8038 - 35,33%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 2199 - 9,67%
Lewica i Demokraci - 2121 - 9,32%
Liga Polskich Rodzin - 248 - 1,09%
Polska Partia Pracy - 231 - 1,02%
Samoobrona - 155 - 0,68%
Frekwencja: 58.56%

Wyniki w gminie Suszec:
Prawo i Sprawiedliwość - 2338 - 51,18%
Platforma Obywatelska - 1273 - 27,87%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 447 - 9,79%
Lewica i Demokraci - 338 - 7,40%
Polska Partia Pracy - 66 - 1,44%
Liga Polskich Rodzin - 57 - 1,25%
Samoobrona - 49 - 1,07%
Frekwencja: 57.27%

Wstępne wyniki wyborów do Sejmu w gminie Pszczyna (pogrubione nazwiska kandydatów z powiatu pszczyńskiego)

Lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy
Łączna liczba głosów oddanych na listę - 231


Małysz Iwona Izabela - 102
Krywult Tadeusz - 10
Stokłosa Roman - 15
Wilk Bogdan - 5
Zawada Franciszek - 8
Nizio-Nikiel Maria Danuta - 7
Skoczylas - Ostrowska Elżbieta – 8
Klocek Krzysztof Józef - 11
Lemański Tadeusz - 0
Kodura Eugeniusz – 4
Langer Sebastian Henryk - 2
Struszewski Michał - 0
Kapias Jerzy Franciszek - 30
Kominek Marian - 5
Gabryszewski Jan Stanisław - 3
Żyguła Tadeusz - 6
Stokłosa Grzegorz Tomasz - 15

Lista nr 3 - Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin
Łączna liczba głosów oddanych na listę - 248


Motyka Władysław - 49
Wawak Zbigniew Jerzy – 22
Węgrzyn Kazimierz - 12
Nalepa Grażyna Maria - 18
Męcnarowski Szymon Jan - 71
Kine Tadeusz Kazimierz - 2
Hilbrycht Jerzy Stanisław – 7
Szklorz Wiktor Łukasz - 31
Lityński Andrzej - 2
Sławomirski Radosław Paweł - 4
Hańderek Antoni Jan - 2
Hałatek Łukasz Antoni - 4
Tomaszek Kazimierz - 7
Stojanowski Zdzisław Michał - 1
Jarek Ryszard Roman - 1
Sochacki Henryk - 1
Wnętrzak Grzegorz Piotr – 2
Weiss Robert Bogusław - 12


Lista nr 6 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Łączna liczba głosów oddanych na listę - 8038


Szwed Stanisław - 1905
Falfus Jacek Eugeniusz - 375
Matuszny Kazimierz Władysław - 140
Pięta Stanisław Jan – 352
Zadora Stanisław - 114
Król Janusz - 299
Gaża Grzegorz Krzysztof - 3101
Zając Henryk – 200
Maziarz Józef Władysław - 45
Matlak Marek Zygmunt - 59
Mendrek Tadeusz - 53
Lindert Jan - 35
Zamora-Podsiadło Jolanta Krystyna - 68
Urbańczyk Marek Grzegorz – 131
Dziedzic Janusz Witold – 69
Madejczyk-Poręba Magdalena Maria - 132
Mejsak Jarosław Paweł - 748
Wałach Monika Irena - 212


Lista nr 8 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
Łączna liczba głosów oddanych na listę - 9760


Tomczykiewicz Tomasz Kazimierz - 6364
Nykiel Mirosława - 1480

Kopeć Tadeusz Wiktor - 340
Wykręt Adam - 108
Kędracki Marcin - 58
Dudka - Żyrek Barbara Danuta - 129
Czapiga Cezary Józef - 43
Zięba Katarzyna Krystyna - 258
Raszka-Sodzawiczny Katarzyna Magdalena - 151
Gawlas Marcin Krzysztof - 53
Urbaniak Dariusz Piotr - 34
Rojek Wojciech Andrzej - 83
Procner Marian Stanisław - 25
Kowalski Tomasz Kazimierz - 272
Gluza Czesław Tadeusz - 23
Foltyn Bronisław Edward - 116
Bizoń Stanisław - 90
Klimaszewski Jarosław Jan - 133

Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego
Łączna liczba głosów oddanych na listę - 2199


Ormaniec Marian Albin - 133
Lesiak Alojzy Andrzej - 1077
Poloczek Jan - 71
Wójcik Ryszard Tadeusz - 13
Polok Tadeusz – 31
Seremak Jacek Jan - 10
Pilarz Izabela Anna – 40
Kożusznik Danuta Maria - 13
Harazin Ryszard Józef - 674
Kuś Wiesław Marian - 35
Wodniak Piotr - 27
Dziewit Daniel Robert - 5
Holeksa Krzysztof - 10
Skwarna Maciej Jerzy – 4
Hamerlak Barbara Wiesława - 16
Konieczny Franciszek - 21
Urbaniec Józefa - 6
Kubień Jan Alojzy - 13


Lista nr 15 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej
Łączna liczba głosów oddanych na listę - 155


Kozak Dariusz - 49
Mikołajczyk Ludwik Jan - 21
Stańko Jacek Michał - 10
Pawlus Krzysztof Bolesław – 6
Juszczyk Alfred Alojzy - 2
Ozaist Henryk Piotr - 3
Tymochowicz Agnieszka - 11
Uchyła Katarzyna - 15
Banach Jarosław Tomasz - 5
Galant Roman Hieronim - 2
Odziemczyk Grzegorz Konrad - 1
Wiśniewski Eugeniusz Roman - 7
Piecuch Krystian Józef - 2
Rusin Marzena Katarzyna - 10
Ulrych Bogdan - 1
Brzuchański Jacek Tadeusz - 0
Rusin Leokadia - 3
Miniewicz Łukasz Kazimierz - 7


Lista nr 20 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica i Demokraci SLD+SDPL+PD+UP
Łączna liczba głosów oddanych na listę - 2121


Kotkowska Bożena Teresa - 625
Koperski Przemysław Adam - 110
Brudny Alfred - 125
Nehrebecki Roman - 47
Stasica Karol - 26
Wach Sebastian Ryszard - 12
Noskowski Zbigniew Henryk - 815
Chorab Tomasz Radosław - 12
Batycki Jerzy Józef - 19
Juraszek Katarzyna Mirosława - 20
Pawełek Lidia Maria - 25
Dybek Tadeusz Stefan - 13
Repeta Paweł Jacek - 34
Foltyn Sylwester Władysław - 32
Pyclik Jarosław Adam - 22
Boda-Norenberg Dorota Małgorzata - 14
Stawarski Henryk - 14
Drąszkowski Tomasz Maciej - 156





ram

T G+ F

Zobacz także

Wybory europejskie: jak poszło kandydatom z powiatu pszczyńskiego?
Wybory europejskie: jak poszło kandydatom z powiatu pszczyńskiego?
Tak głosowali mieszkańcy powiatu pszczyńskiego
Tak głosowali mieszkańcy powiatu pszczyńskiego
Dziś Maraton Fitness z POSiR-em. Będzie też strefa malucha
Dziś Maraton Fitness z POSiR-em. Będzie też strefa malucha
Normy znowu przekroczone. II poziom alarmu smogowego dla woj. śląskiego
Normy znowu przekroczone. II poziom alarmu smogowego dla woj. śląskiego

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18