"Jak cie widzom, tak cie piszom"

21.05.2012, 10:55

Wola

IV Parada Ludowego Stroju Śląskiego „Jak Cie widzom, tak cie piszom”, połączona z Festiwalem Folklorystycznym Dla Dorosłych (XVIII ) oraz dla Dzieci i Młodzieży (XVII), zgromadziła w tym roku 9 zespołów.
Po raz pierwszy wręczono „Wolanki” - figurki zaprojektowane i wykonane przez artystkę z Goczałkowic-Zdroju, Joannę Rabaszowską-Grzyb. - Gratuluję pięknej nazwy. Statuetka ma wszystkie cechy dobrego wyróżnienia – mówił przewodniczący Alojzy Lysko, który też „Wolankę” otrzymał. - To, co zaprezentowano na binie, oglądaliśmy szeroko otwartymi oczami. Tutaj poprzeczkę ustawiono bardzo wysoko. Dostrzegam, że z roku na rok coraz mniej osób chce uczestniczyć w tego typu imprezach, nie wiem, czym to jest spowodowane. Tu wielkie zadanie przed szkołami, przedszkolami i rodzicami, którzy nauczą gwary, śląskich tradycji – Renata Waliczek, która prowadziła paradę, dodaje, że na scenie najbardziej wzruszają ją dzieci. W nich cała nadzieja na to, że będzie komu organizować parady i festiwale.

I miejsce (we wszystkich kategoriach): „Knefliki” GPP nr 2 z Woli, „Korzyniec” SP z Bojszów, „Radostowianki”. II miejsce - „Skrzaty” GPP z Woli, „Maśloczki” GPP z Góry, „Wigejce” SP nr 2 z Woli, „Jankowiczanie”. III miejscer - „Miedźwianeczki” GPP z Miedźnej.

Zdjęcia w Galerii: 1 - Gazeta Pszczyńska” , 2-10 arch. prywatne Izabeli Dziedzic

agw

T G+ F

Zobacz także

Nikt nie kocha tak jak ty
Nikt nie kocha tak jak ty
Tak jak ja - wywiad z Tomaszem Adamkiem
Tak jak ja - wywiad z Tomaszem Adamkiem
Dziś i jutro kino tureckie w Pszczyńskim Klubie Filmowym
Dziś i jutro kino tureckie w Pszczyńskim Klubie Filmowym
Alarm Smogowy w powiecie pszczyńskim na dzień 11 grudnia
Alarm Smogowy w powiecie pszczyńskim na dzień 11 grudnia

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18