Jak bezpiecznie spędzić Święta?

22.12.2006, 12:10

Region

Policja ostrzega, że w czasie Świąt zwiększa się liczba kradzieży. Powinniśmy zatem bardziej niż zwykle zadbać o swoje mienie.


Święta to nie tylko okres odwiedzania najbliższych, rodzinnych spotkań ale też czas gorączki zakupów i niecodziennych podróży. W tym czasie powinniśmy zwrócić baczniejszą uwagę na nasze mienie i postępowanie, bo jak wskazuje praktyka, ten okres niesie za sobą zwiększone ryzyko stania się ofiarą kradzieży.

Co zrobić by do tego nie doszło? Policja apeluje, by stosować się do poniższych zasad: wyjeżdżając do rodziny trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania, najlepiej też poprosić sąsiadów o zwrócenie na nie uwagi, zostawić im klucze, by wieczorem zapalali światło udając naszą obecność. Trzeba też pamiętać, aby wyjeżdżając w podróż, sprawdzić czy samochód jest do niej przygotowany i odpowiednio wypocząć. Policja radzi też, by nie zatrzymywać się w nieoświetlonych miejscach i nie zabierać autostopowiczów. Jeżeli korzystamy ze środków komunikacji publicznej powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty, gotówkę i inne cenne rzeczy. Nie powinniśmy też spać w trakcie podróży, zwłaszcza, gdy w pobliżu nie ma żadnej zaufanej osoby.

Wciąż jeszcze wielu z nas nie zdążyło zrobić świątecznych zakupów. A świąteczna gorączka zakupów” to świetna okazja dla złodziei. Dlatego policja radzi: unikać sztucznego tłoku, zwracać uwagę na osoby stojące przed i za nami w kolejce, płacić odliczoną gotówką i unikać ostentacyjnego chowania portfela w określone miejsce.

Zdrowy rozsądek pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji! (żródło: policja.katowice.pl)

pin

T G+ F

Zobacz także

Policja radzi, jak bezpiecznie spędzić ferie
Policja radzi, jak bezpiecznie spędzić ferie
Jak ciekawie spędzić ferie ?
Jak ciekawie spędzić ferie ?
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18