IX Turniej Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Wydawcy "Gazety Pszczyńskiej"

19.07.2014, 13:51

Pszczyna

Coroczną tradycją stało się, że w trzeci weekend lipca piaskowe boiska Ośrodka nad Dokawą w Pszczynie przy ul. Polne Domy zamieniają się w arenę zmagań piłki nożnej plażowej. Podobnie będzie i tym razem. 24 zespoły już po raz IX będą walczyć o Puchar Wydawcy Gazety Pszczyńskiej”. Do rozpoczęcie zmagań pozostał już niespełna tydzień. Kto tym razem zwycięży?
Zapisy trwały nieco ponad tydzień, a jako pierwsi do turnieju zgłosili się Manewrowicze z Ćwiklic.

Swoją obecność szybko potwierdzili również obrońcy tytuły z roku 2012, a także 2013 – Jesiony Tychy. – Czekaliśmy z niecierpliwością na zapisy. Kiedy pojawiła się wzmianka o turnieju, od razu wysłałem zgłoszenie. Od dawna było wiadomo, że na ten turniej pojedziemy – tłumaczy Piotr Rosa, jeden z zawodników tego zespołu. Jak jednak dodaje gracz z Tychów, mistrzów z dwóch poprzednich edycji nie zadowoli sam występ w Ośrodku nad Dokawą. – Mamy nadzieję, ze uda nam się obronić mistrzostwo i wygrać po raz trzeci z rzędu. Zobaczmy jednak co się wydarzy, bo mamy świadomość, że łatwo na pewno nie będzie – tłumaczy Rosa.

Na rozgrzewkę Jesiony zagrały w V Turnieju Piłki Nożnej Plażowej, który w pierwszy weekend lipca odbył się w Pszczynie, na boisku piaskowym POSiR–u. – Brakuje nam piasku, dlatego zdecydowaliśmy się również wystartować na POSiR–ze. W poprzednich latach zdarzało się, że jeździliśmy nad morze na MP w Beach Soccerze. Od pewnego czasu jednak są to zbyt duże koszty, jak na drużynę amatorską – tłumaczy zawodnik drużyny z Tychów.

Wśród ekip, które zagrają w IX turnieju w Ośrodku nad Dokawą nie tylko Jesiony lubią wracać do Pszczyny. Jest wiele drużyn, które zmagania o Puchar Wydawcy Gazety Pszczyńskiej” wpisują do kalendarza stałych imprez w roku. Wiele by wymieniać, ale tym razem do rywalizacji na piasku również chociażby takie zespoły jak: Subas Team z Jankowic (trzykrotnie na podium w trzech ostatnich latach), Profi M Tec Pszczyna, czy choćby Sew–Met Piasek. Piotr Rosa tłumaczy dlaczego tak dzieje. – Jest to turniej, gdzie można pograć na piasku i to nas bardzo cieszy. Jest fajna zabawa, dobry poziom rozgrywek i miła atmosfera – wyjaśnia tyszanin. Takie słowa cieszą, a na zachętę warto dodać, że podczas turnieju odbędzie się mnóstwo konkursów i zabaw z nagrodami, w których udział jak co roku może wziąć dosłownie każdy.

O tym, że Jesiony będą równie groźne jak w latach poprzednich świadczy fakt, że w ich składzie dojdzie do zaledwie jednej zmiany. – W tym roku będzie bronił Zbigniew Modrzik, który rok temu był kontuzjowany. Poza tym skład na pewno się nie zmieni – zapewnia zawodnik Jesionów Tychy.

Do kogo powędruje puchar za zwycięstwo w IX edycji Turnieju Piłki Nożnej Plażowej? O tym przekonamy się już 19 i 20 lipca w Ośrodku nad Dokawą. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra pewne jest tylko jedno. Dobrej zabawy i emocji z pewnością nie zabraknie!

tok/sps24.pl

T G+ F

Zobacz także

IX Turniej Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Wydawcy
IX Turniej Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Wydawcy "Gazety Pszczyńskiej"
VIII Turniej Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Wydawcy Gazety Pszczyńskiej
VIII Turniej Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Wydawcy Gazety Pszczyńskiej
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18