Iskra Pszczyna w "okręgówce", Leśnik Kobiór w klasie A

12.06.2007, 09:18

Po roku banicji w klasie A, do „okręgówki” wraca Iskra Pszczyna. Podopieczni trenera Artura Zemlaka zapewnili sobie awans na dwie kolejki przed końcem.

W niedzielę jego zespół wygrał 2:1 na wyjeździe z ZET-em Tychy, zaś najgroźniejszy konkurent, Znicz Jankowice przegrał w Bojszowach 2:3. Dla zespołu z Jankowic, który od początku rundy wiosennej był liderem rozgrywek, była to trzecia porażka z rzędu.Mimo że już w najbliższą niedzielę odbędzie się szlagier klasy B pomiędzy LKS Wisła Wielka a Leśnikiem Kobiór wiadomo, że mistrzostwo trafi do tej drugiej drużyny. Wszystko jasne stało się w ostanie kolejce. Obaj faworyci... przegrali swoje pojedynki. Leśnik uległ na własnym terenie LKS Woszczyce (0:2), zaś LKS Wisła Wielka poległa w Miedźnej (2:3). Kobiórzanie są pewni awansu, ponieważ utrzymali sześciopunktową przewagę nad najgroźniejszym rywalem.

Zakończyły się już rozgrywki w klasie C. Mistrzostwo tej ligi wywalczyła Czapla Kryry i w przyszłym sezonie piłkarze tej drużyny po raz pierwszy zagrają na szczeblu klasy B.

W najbliższą środę odbędzie się ostatnia kolejka w IV lidze. Futbolistom z klasy okręgowej pozostały do rozegrania dwie serie spotkań. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

IV liga
Beskid Skoczów – Pniówek Pawłowice 2:0 (0:0)

Czarni Piasek – AKS Mikołów 5:2 (1:2)
Gole dla Czarnych: Janusz Zdunek (2), Zbigniew Kościański (2), Arkadiusz Dyrda.

Klasa A
ZET Tychy – Iskra Pszczyna 1:2 (1:0)

GTS II Bojszowy – Znicz Jankowice 3:2
Gole dla Znicza: Tomasz Tomanek, Tomasz Grzechnik

LKS Gardawice – LKS Goczałkowice 1:2

LKS Studzionka – Piast Pawłowice 2:3 (1:2)
Gole dla Studzionki: Mirosław Faruga, Jarosław Adamek

LKS Rudołtowice-Ćwiklice – Piast Pawłowice 6:1

Klasa B
Leśnik Kobiór – LKS Woszczyce 0:2 (0:1)

LKS Miedźna – LKS Wisła Wielka 3:2 (2:0)
Gole: Gabriel Sochacki, Aleksander Pękała, Adam Hałas (Miedźna) oraz Mateusz Nagiel, Marcin Gołek (Wisła Wielka)

Chrzciciel Tychy – KS Warszowice 3:0 (1:0)

LKS Studzienice – LKS Brzeźce 5:1

LKS Mizerów – Josieniec Radostowice 1:3

KTK Tychy – Zryw Pszczyna 0:2 (mecz przerwany po 10. minutach z powodu zdekompletowania drużyny KTK)

Klasa C
Czapla Kryry – LKS Wisła Mała 4:1
(gospodarzem meczu była drużyna z Wisły Małej), Nadwiślan II Góra – LKS Czarków 1:3, Polonia Międzyrzecze – LKS Poręba 3:1, LKS Krzyżowice – Pniówek II Pawłowice 3:4, Stal II Chełm Śląski – Ogień Wola 5:3.

Klasa A kończy sezon - Leśnik w okręgówce!