Inwestycje idą pełną parą

15.07.2011, 09:54

Pawłowice

W tym tygodniu rozpoczął się remont i modernizacja ośrodka zdrowia w Pawłowiach przy ul. Zjednoczenia 60. Pracy jest sporo, bo budynek wymaga gruntownego remontu, włącznie z wymianą pokrycia dachowego na dachówkę, ociepleniem, dobudowaniem części z osobnym wejściem na piętro i poddasze użytkowe oraz platformą dla osób niepełnosprawnych i budową parkingu na 30 miejsc.


Prace wykonuje firma SKID z Pawłowic, a na ich przeprowadzenie ma 12 miesięcy.
W ostatnich latach pomieszczenia budynku na piętrze nie były wykorzystywane. Po remoncie to się zmieni. Na piętrze planowane jest utworzenie miejsca dziennej opieki dla osób starszych, a na poddaszu mają być zlokalizowane pomieszczenia, z których będą mogli korzystać m. in. zagraniczni wolontariusze.

Budynek ośrodka podlega ochronie konserwatora zabytków, dlatego jego zewnętrzny wizerunek, poza dobudowaną częścią, będzie zachowany. Gmina chce również wykorzystać oryginalne ozdoby znajdujące się w budynku od lat 20. XX wieku, kiedy to obiekt został wybudowany. Dwa przedwojenne piece kaflowe oraz motyw ryb z poręczy schodów znajdą się również w zmodernizowanym obiekcie.

W związku z modernizacją i koniecznością pracy wewnątrz budynku, do końca lipca ośrodek zdrowia zostanie przeniesiony w inne miejsce. Od sierpnia wszystkie poradnie będą znajdować się w ośrodku zdrowia przy ul. Kruczej (nieopodal KWK „Pniówek”), dlatego pacjenci do lekarza będą musieli udać się w inne miejsce, ale nadal będą mogli kontynuować leczenie u swojego lekarza.

Budynek przy ul. Zjednoczenia zbudowali Reitzensteinowie – przedwojenni właściciele ziemscy,
dla których obiekt miał stanowić tzw. wymówek, czyli miejsce, w którym zamieszkają seniorowie rodu po przejęciu zarządzania majątkiem przez młodsze pokolenie. (źródło: UG Pawłowice)

ram

T G+ F

Zobacz także

Oczyszczalnia działa pełną parą
Oczyszczalnia działa pełną parą
Remontują pełną parą
Remontują pełną parą
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu
Nieudany manewr skrętu doprowadził do kolizji
Nieudany manewr skrętu doprowadził do kolizji

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18