Inwestować w rzepak

24.01.2007, 11:22

Im głośniej o biopaliwach, tym więcej rolników zastanawia się nad uprawą rzepaku. Na światowym rynku rośnie popyt na ten surowiec.

Produkcja biokomponentów w naszym kraju może rozwinąć się w najbliższych 2-3 latach. To również szansa dla rolników powiatu pszczyńskiego. Aby jak najlepiej przygotować ich do nowych wyzwań, w Starostwie Powiatowym odbyło się bezpłatne szkolenie, połączone z nowoczesnymi technologiami uprawy pszenicy. Analiza rynku rzepakowego w kontekście nowej ustawy o biopaliwach, technologia uprawy rzepaku i pszenicy ozimej, sytuacja na rynku zbóż oraz kilka słów o Internetowej Giełdzie Towarowej, czyli jak handlować zbożem przez Internet to wiodące tematy wczorajszej konferencji. Wiedzę przekazywali rolnikom branżowi specjaliści, m.in. Prof. Wojciech Budzyński z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, prof. Michał Jerzak, prezes WGT, oraz prezesi zarządów KZPR i KFPZ: Mariusz Olejnik i Zbigniew Kaszuba.

Organizatorzy: Krajowa Federacja Producentów Zbóż, Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku, Sumi Agro Poland oraz Starostwo Powiatowe.

agw

T G+ F

Zobacz także

Przedszkole na os. Piastów nabrało kolorów
Przedszkole na os. Piastów nabrało kolorów
JSW ma nowy plan dla kopalni Krupiński
JSW ma nowy plan dla kopalni Krupiński
Święto Policji w Pszczynie: będą utrudnienia na parkingach
Święto Policji w Pszczynie: będą utrudnienia na parkingach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18