(fot. UM)

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

Pszczyna02.09.2020, 15:18

Tradycyjnie 1 września rozpoczął sie rok szkolny. Mimo wielu przeciwności, dzieci i młodzież rozpoczęły naukę. Na terenie gminy Pszczyna placówki są przygotowane tak, aby dzieci mogły bezpiecznie uczestniczyć we wszystkich zajęciach szkolnych.

"Witaj szkoło" mogło we wtorek wykrzyknąć w gminie Pszczyna aż 4831 dzieci w szkołach podstawowych i 428 licealistów. Tylu uczniów rozpoczęło naukę w placówkach prowadzonych przez gminę Pszczyna. W tym gronie jest 590 pierwszoklasistów, którzy 1 września dzielnie, z podekscytowaniem i uśmiechem przekraczali progi swoich pierwszych szkół. 1 września drzwi otwarły się także w przedszkolach. W tym roku szkolnym uczęszczać będzie do nich 2135 dzieci.

Szczególne otwarcie roku szkolnego odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszczynie, gdzie do użytku oddany został całkowicie nowy budynek mieszczący osiem sal lekcyjnych, małą salę gimnastyczną, szatnie i sanitariaty. Już 2 września przeprowadzone w nich zostały pierwsze zajęcia. Podczas ceremonii inaugurującej zajęcia burmistrz Pszczyny życzył najmłodszym szkolnych sukcesów i jak najlepszych ocen.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

Za tydzień uczniowie wrócą do szkół
Za tydzień uczniowie wrócą do szkół
Dziś kończy się rok szkolny
Dziś kończy się rok szkolny
"Żubrowisko"  w PCKul-u oraz online
"Żubrowisko" w PCKul-u oraz online
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18