(fot. archiwum)

III Rodzinny Bieg Charytatywny

Jankowice05.06.2019, 14:34

8 czerwca br. w Jankowicach, już po raz trzeci odbędzie się bieg na rzecz Specjalnego Ośrodka Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla dzieci niewidomych i niedowidzących w Rudołtowicach.

Uczestnicy będą mieli możliwość wyboru jednego z dwóch dystansów – 5km lub 10km, chodziarze pomaszerują na dystansie 5km, a dla dzieci szkolnych przygotowana została trasa o długości 2,7 km.

Podczas zapisów każdy uczestnik będzie miał możliwość zakupu cegiełek charytatywnych o nominałach 10,20,50,100 oraz 200 zł., z których całkowity dochód zostanie przeznaczony dla Ośrodka.

Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących „Zameczek” w Rudołtowicach. Ośrodek ten został utworzony w 1992 roku przez Polski Związek Niewidomych. Udziela świadczenia zdrowotne, rehabilitacyjne i opiekuńcze dzieciom niewidomym i niedowidzącym ze sprzężoną niepełnosprawnością oraz niepełnosprawnością intelektualną. Swoją działalnością obejmuje dzieci i młodzież w wieku od 4 do 25 lat. Podopieczni przebywają w ośrodku w systemie całodobowym i dziennym.

Bieg, jest organizowany przez Zespół Szkolny-Przedszkolny nr 15 w Jankowicach, LKS Znicz Jankowice oraz Stowarzyszenie Sportowe „Aktywna Pszczyna”.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

KK

T G+ F

Zobacz także

Trwają zapisy na Bieg Pawłowicki!
Trwają zapisy na Bieg Pawłowicki!
Biegi Juniorskie podczas Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza
Biegi Juniorskie podczas Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18