(fot. UM)

III Liceum Ogólnokształcące przygotowane do matur

Pszczyna04.06.2020, 15:24

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie jest przygotowane do przeprowadzenia egzaminu maturalnego. Osoby zarządzające placówką podejmują starania, aby uczniowie podeszli do matur w jak najlepszych warunkach.

Ze względu na pandemię koronawirusa matury zostały przesunięte o miesiąc i rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z języka polskiego. Maturalny maraton potrwa do 29 czerwca. W tym czasie odbywać będą się wyłącznie egzaminy pisemne. Część ustna matur została odwołana.

Koronawirus sprawił, że egzaminy odbędą się też w innych niż dotychczas okolicznościach, a podczas matur obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia. Krzesła i ławki będą przed egzaminami zdezynfekowane. Między zdającymi obowiązywać będzie odstęp co najmniej 1,5 metra. Maturzyści muszą pamiętać o zakrywaniu nosa i ust podczas przemieszczania się po szkole. Maseczki będą mogli zdjąć natomiast w momencie zajęcia miejsca na sali egzaminacyjnej. Powinni również pamiętać o zabraniu ze sobą własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla czy kalkulatora.

Dla wielu zdających te zmiany mogą oznaczać dodatkowy stres. Dyrekcja i nauczyciele zadbają jednak, aby był on jak najmniejszy. W pszczyńskim liceum maturzyści otrzymają przed rozpoczęciem egzaminu z języka polskiego maseczkę oraz płyn do dezynfekcji rąk.

W III Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie nad prawidłowym przebiegiem matur czuwać będzie komisja złożona z 87 nauczycieli. 

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

Trzymamy kciuki za maturzystów!
Trzymamy kciuki za maturzystów!
Wyniki matury w Chrobrym lepsze niż w kraju
Wyniki matury w Chrobrym lepsze niż w kraju
PALP: sezon oficjalnie zakończony
PALP: sezon oficjalnie zakończony
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18