(fot. archiwum)

Normy znowu przekroczone. II poziom alarmu smogowego dla woj. śląskiego

Region15.11.2019, 13:27

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, iż na terenie województwa śląskiego ogłoszono II poziom ostrzeżenia o ryzyku przekroczenia normy dla pyłu zawieszonego PM10.

W piątek, 15 listopada ze względu na poziom pyłu zawieszonego jakość powietrza w województwie śląskim będzie dostateczna i zła, a w sobotę, 16 listopada dostateczna.

Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech.

Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej. W przypadku nasileniu objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem.

KK

T G+ F

Zobacz także

Dziś trwa ogólnopolska akcja policji
Dziś trwa ogólnopolska akcja policji "SMOG"
Dlaczego alarm smogowy występuje coraz częściej?
Dlaczego alarm smogowy występuje coraz częściej?
Dziś i jutro kino tureckie w Pszczyńskim Klubie Filmowym
Dziś i jutro kino tureckie w Pszczyńskim Klubie Filmowym

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18