(fot. archiwum)

I Pszczyński Tydzień Seniora

Pszczyna27.09.2019, 11:34

Od 9 do 19 października w naszym mieście po raz pierwszy odbędzie się Pszczyński Tydzień Seniora.  W trakcie całego tygodnia będzie wiele warsztatów, spotkań i wykładów. Dla seniorów zaplanowano również zawody sportowe oraz indywidualne konsultacje z dietetykiem.

Spotkanie autorskie z  Jackiem Fedorowiczem odbędzie się w środę, 9 października o godz. 17.00 w Galerii 13 przy ul. Bednarskiej. Spotkanie przybliży problematykę najnowszych książek autora - "W zasadzie tak" i "Chamo Sapiens". Imprezę poprowadzi dziennikarz Marcin Michrowski. 

Sobota, 12 października dostarczy sportowych emocji. Odbędą się zawody nordic walking „Seniorze, no to chodź!”, zabawa rowerowa, zawody dla seniorów i dzieci oraz Symulanta Szachowa. Biuro zawodów będzie znajdować się na pszczyńskim Rynku.

Kolejne dni upłyną na wykładach, spotkaniach i konsultacjach. 14 października o godz. 18.00 w magazynie Hospicjum św. Ojca Pio odbędą się warsztaty na temat wykorzystania sprzętu rehabilitacyjnego do opieki nad osobami starszymi wraz z konsultacjami fizjoterapeuty i pielęgniarki.

15 października o godz.16.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego seniorzy spotkają się z dietetykiem. Tematem spotkanie będzie „Jak zdrowo się odżywiać w dojrzałym wieku? ”.

16 października o godz. 18.00 w Hospicjum św. Ojca Pio osoby opiekujące się osobami starszymi i niesamodzielnymi będą miały okazje wziąć udział w warsztatach z psychologiem. W tym samym dniu o godz. 16.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta odbędzie się wykład „Co musisz wiedzieć, aby zapobiec cukrzycy?” oraz bezpłatne pomiary poziomu cukru we krwi.

W Pszczyńskim Ośrodku Rehabilitacyjno – Terapeutycznym zorganizowane zostaną warsztaty i wykład „Jak odnaleźć się w placówce ochrony zdrowia i korzystać z opieki medycznej?”. Spotkanie odbędzie się 17 października w godz. 15.00 - 17.00.

W piątek, 18 października o godz. 17.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie odbędzie się spotkanie „Moc Dziennikarstwa Obywatelskiego z Łukaszem Salwarowskim oraz wykład Seniorze! Nie daj się Oszukać!”.

Ostatni dzień Pszczyńskiego Tygodnia Seniorów to bezpłatne indywidualne porady dietetyka dla seniorów w sali konferencyjnej w hali sportowej MORiS.

(źródło: UM Pszczyna)

KK

T G+ F

Zobacz także

Wesołe jest życie seniora, czyli Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku
Wesołe jest życie seniora, czyli Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku
Sportowe rozgrywki dla seniorów
Sportowe rozgrywki dla seniorów
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Cała Polska czyta dzieciom”
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
Plenerowe Kino Skansenowe
Plenerowe Kino Skansenowe
PCKul i MPBP zdobyły granty z Ministerstwa Kultury
PCKul i MPBP zdobyły granty z Ministerstwa Kultury

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18