Hat-trick Łukasza Piszczka!

22.04.2007, 14:28

Łukasz Piszczek zdobył trzy gole we wczorajszym meczu Orange Ekstraklasy Zagłębie Lubin – Arka Gdynia.

To pierwszy hat-trick wychowanka LKS Goczałkowice w I lidze. W tegorocznych rozgrywkach były to dla naszego napastnika bramki numer: 6, 7 i 8.

Popularny „Piszczu” w pierwszej połowie otworzył wynik. Kolejne dwie bramki dorzucił w drugiej odsłonie. W tej części meczu trzy gole dołożyli jeszcze jego koledzy, a lubinianie wygrali z jednym z głównych antybohaterów afery korupcyjnej w polskiej piłce aż 6:0.Po tym zwycięstwie drużyna Łukasza Piszczka zrównała się punktami (46) z liderem rozgrywek, GKS-em Bełchatów. Piłkarze Oresta Lenczyka na własnym terenie bezbramkowo zremisowali z poznańskim Lechem. W barwach klubu z Wielkopolski 85. minut rozegrał Przemysław Pitry. W sędziowskim protokole, wychowanek Iskry Pszczyna zapisał się w rubryce „żółte kartki”. (fot. www.zaglebie.org)