Gwardia zakończyła zwycięską serię

11.02.2007, 20:25

Stało się. Po serii 16 zwycięstw z rzędu w drugoligowych rozgrywkach siatkarki PLKS Pszczyna poniosły porażkę.

Pogromcą pszczynianek okazały się zawodniczki Gwardii II Wrocław, które na własnym terenie wygrały z pszczyńskimi siatkarkami 3:2 (19:25, 20:25, 25:20, 25:15, 15:11).

Dwa pierwsze sety nie zapowiadały, że mecz zakończy się pierwszą w tym sezonie przegraną PLKS. Podopieczne trenera Wojciecha Bućko wygrały pewnie dwie pierwsze odsłony.Także do połowy trzeciej części pojedynku kilkupunktowe prowadzenie utrzymywały pszczynianki. – Od tego momentu jednak wrocławianki zaczęły bardzo dobrze grać. Wzmocniły zagrywkę, przestały się mylić i zaczęły odrabiać starty – opowiada środkowa PLKS, Aleksandra Drwięga.

Czwarta partia zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem Gwardii i o zwycięstwie w tym meczu miał zadecydować tie-break. Zmiana stron boisk nastąpiła przy stanie 8:7 dla pszczyńskich siatkarek. Jednak i ten set zwycięsko zakończyły gospodynie i pierwsza porażka PLKS stała się faktem. – Na pewno lepiej byłoby gdybyśmy wygrały ten mecz. Teraz rywale mogą sobie pomyśleć, że jednak idzie z nami wygrać – ubolewała po meczu Aleksandra Drwięga.

Wrocławski zespół oparty jest głównie na juniorkach, które ostatnio wywalczyły awans do półfinałów mistrzostw Polski juniorek.

Warto dodać, że na mecz do Wrocławia razem z PLKS udali się wychowankowie pszczyńskiego Domu dziecka. To druga taka wspólna eskapada. Poprzednio młodzież towarzyszyła pszczyńskiemu zespołowi podczas spotkania w Sosnowcu z Płomieniem.

Za tydzień (sobota 17.II, godz. 18.00) PLKS rozegra ostatni mecz rundy zasadniczej. Przeciwnikiem w hali pszczyńskiego MORiS-u będzie Częstochowianka, drugi zespól w tabeli.