Grunty pod budowę elektrowni już mają

05.11.2012, 10:23

Powiat, Wola

Kompania Węglowa wygrała dwa postępowania przetargowe i nabędzie nieruchomości pod budowę elektrowni na terenie dawnej KWK „Czeczott”. Dwie pozostałe działki w Woli, będące własnością powiatu pszczyńskiego, nabyli prywatni przedsiębiorcy.


Rozstrzygnięcie przetargów nastąpiło 22 października w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. W ich wyniku cztery nieruchomości w Woli powiat sprzeda za niespełna 4 mln zł. - Biorąc pod uwagę to, co się dzieje na rynku nieruchomości, uzyskana po przetargach kwota jest satysfakcjonująca – mówi Paweł Sadza, starosta powiatu pszczyńskiego.
Niespełna 4 mln zł w części zasili przyszłoroczny budżet powiatu pszczyńskiego, a w części będzie stanowiło podstawę do planowania wypłat należnych pielęgniarkom podwyżek, zatwierdzonych wyrokiem sądu.

- Na razie musimy czekać na podpisanie aktów notarialnych, bo to one są podstawą do podejmowania jakichkolwiek działań. Nie podpisanie umowy ze strony nabywców powoduje utratę przez nich wpłaconego wadium - wyjaśnia Paweł Sadza. Podpisanie aktów notarialnych ma nastąpić w listopadzie i grudniu.

Do kupienia na terenie dawnej KWK „Czeczott” jest jeszcze 16 działek, których właścicielem jest Skarb Państwa, czyli pośrednio Starostwo Powiatowe w Pszczynie, bo to starosta jest reprezentantem Skarbu Państwa w terenie. Starostwu przysługiwałoby 25% kwoty uzyskanej ze sprzedaży. Jak informuje starosta, Kompania Węglowa jest zainteresowana nabyciem tylko części z nich, ale chęć zakupu zgłaszają też inne przedsiębiorstwa.

Budowę elektrowni Kompania Węglowa planuje na działkach zlokalizowanych po północnej stronie bocznicy kolejowej. Tam też znajdują się grunty pozyskane już przez węglową spółkę w zakończonych postępowaniach przetargowych.

(więcej na ten temat czytaj w najnowszym wydaniu „Gazety Pszczyńskiej”, w sprzedaży od 6 listopada br.)

jack

T G+ F

Zobacz także

Trzy oferty na budowę elektrowni. Sprawdź z jakich firm
Trzy oferty na budowę elektrowni. Sprawdź z jakich firm
30.
30. "Spotkania pod Brzymem" już w weekend!
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18