Groził matce, że ją zabije. Musiał opuścić jej dom

Powiat06.01.2018, 09:20

40-latek, który od dwóch lat znęcał się nad swoją matką, a ostatnio pobił ją i groził, że ją zabije, został zatrzymany przez pszczyńskich policjantów. Zgodnie z decyzją prokuratura, aktualnie obowiązuje go zakaz zbliżania się do ofiary. Musiał także natychmiast opuścić dom rodzinny i został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo przyjdzie mu odpowiedzieć jako recydywista.

W miniony wtorek policjanci z pszczyńskiej patrolówki zostali wezwani na interwencję dotyczącą awantury domowej. 63-letnia mieszkanka powiatu postanowiła przerwać milczenie i złożyć zeznania przeciwko swojemu synowi.

Z jej relacji wynikało, że 40-letni oprawca wszczyna w domu awantury, w czasie których wyzywa ją i grozi zabójstwem. Po ostatniej zaczęła obawiać się o swoje życie i zdrowie - tego, że jej syn w końcu spełni swoje groźby.

Bywał bowiem nieobliczalny, kiedy wypił za dużo alkoholu. W trakcie przesłuchania kobieta opowiedziała policjantom o tym, jak od początku 2015 roku jej syn znęca się nad nią psychicznie, jak będąc pijanym wszczyna awantury, jak wielokrotnie groził jej pozbawieniem życia oraz jak siekierą i piłą łańcuchową zniszczył jej sprzęty domowe.

Pokrzywdzona zwierzyła się również z tego, co spotkało ją w ostatnich dniach, tuż po sylwestrowej nocy. Zeznała, że syn jak zwykle za dużo wypił i wszczął awanturę, lecz tym razem jego agresja była znacznie większa, co skutkowało kilkukrotnym uderzeniem jej w twarz.

Opowiadając policjantom o całym zajściu dodała, że w przeszłości syn był już karany za podobne przestępstwa i pamięta sytuację, kiedy groził jej nawet nożem. Przyznała, że po skazaniu, na pewien czas uspokoił się, jednak od dwóch lat jego postępowanie pozostawia wiele do życzenia.

Nadal nadużywał alkoholu, wyzywał ją od najgorszych i wszczynał w domu awantury. Po wtorkowej interwencji mundurowi zatrzymali agresora. Był nietrzeźwy, miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Po zebraniu wszystkich niezbędnych dowodów śledczy doprowadzili go przed oblicze prokuratora. Oprawca usłyszał zarzut znęcania się nad matką. W czwartek wydano w stosunku do niego nakaz natychmiastowego opuszczenia zajmowanego wspólnie z ofiarą domu wraz z zakazem zbliżania się do niej.

Domowy oprawca został również objęty policyjnym dozorem. Za przemoc wobec najbliższych kodeks karny przewiduje do pięciu lat więzienia. Podejrzany działał jednak w warunkach powrotu do przestępstwa, co może wiązać się z przedłużeniem jego pobytu za kratkami.

O dalszym losie 40-latka już wkrótce zdecyduje sąd.
KPP Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Brakuje chodnika? Piesi go wydeptali
Brakuje chodnika? Piesi go wydeptali
Złóż informację o dochodach i deklarację roczną w terminie
Złóż informację o dochodach i deklarację roczną w terminie
Ponad stu maturzystów zatańczyło uroczystego poloneza
Ponad stu maturzystów zatańczyło uroczystego poloneza
Podziękowali ukochanym babciom i dziadkom
Podziękowali ukochanym babciom i dziadkom
W tym tygodniu ruszają zebrania w gminie Pszczyna
W tym tygodniu ruszają zebrania w gminie Pszczyna

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18