Gramy po raz 21. WOŚP już 13 stycznia!

11.01.2013, 09:57

POWIAT

Już w najbliższą niedzielę po raz XXI zagra największa orkiestra na świecie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sposobów, by przyłączyć się do akcji jest mnóstwo.


Można wrzucać do puszek, wysyłać smsy, licytować, a do tego wszystkiego być z tymi, którzy grają. O godz. 16.00 w każdej niemal gminie w kraju rozpocznie się świąteczne kwestowanie. W tej edycji połowa puszki jest na ratowanie życia dzieci, a połowa na godną opiekę medyczna seniorów. Bądź tego dnia w WOŚP.

Pszczyna

Dawid Wuzik, szef pszczyńskiego sztabu WOŚP zaprasza:

„Część artystyczną w wykonaniu dzieci – uczestników zajęć prowadzonych przez firmę Dobry Start – Nowoczesna Edukacja, zaplanowano w sali widowiskowej PCKulu. Będzie tam można zobaczyć m.in. pokazy baletu, hip-hopu, przedstawienia – początek o godzinie 14:10.

Na rynku muzyka będzie rozbrzmiewać od godziny 14.00! Rozpoczniemy od ZUMBY, którą poprowadzą instruktorzy „Dobrego Startu”. Następnie na scenie pojawią się SANDSTONE – związany z Pszczyną zespół. Czy mogłoby zabraknąć na Finale WOŚP ich starszych w fachu kolegów? Oczywiście, że nie! Chłopaki z HARD ROCKETS zagrają dla nas około 15.20. Z pobliskiego Cieszyna wejdzie na scenę GOOD GIRL MAGGIE, natomiast z Oborników Śląskich zjawi się KEFIR BAND A co na sam Finał? Gwiazdą tegorocznego Finału będzie krakowski zespół TRANSLOLA!

Pochwalić się możemy również, że jak co roku, przyłączył się do nas Hotel Noma Residence Promnice! Dzięki uprzejmość Zarządu oraz Dyrektora Hotelu na ręce sztabu trafił voucher, dzięki któremu już w przyszłym roku ktoś „spędzi wyjątkowe chwile w XIX-wiecznej Rezydencji Książąt Pszczyńskich!”.


Wola

WOŚP zagra na parkingu przy tutejszym Centrum Kultury. Wystąpią zespoły:
Duo-Taxi, Easy Band oraz Jacek Silski. W trakcie Finału przewidziano m.in. licytacje gadżetów WOŚP, losowanie kuponów konkursowych. Na pewno będzie strażacka grochówka i mierzenie ciśnienia.


Goczałkowice-Zdrój

W siedzibie GOK, przy ul. Uzdrowiskowej 61
Zagra goczałkowicka Orkiestra Dęta, wystąpi zespół folklorystyczny, utalentowana młodzież i zespół Smoogie Band. Pod młotek trafi m.in. koszulka jednego z najbardziej znanych mieszkańców, Łukasza Piszczka, piłkarza Borussii Dortmund, anioł ceramiczny i gadżety WOŚP.

Licytacja koszulki trwa od godz. 14.00 do 16.00, również pod nr tel. 32 210 70 88. Aukcja do śledzenia na www.gok.net.pl


Suszec

W Gminie Suszec WOŚPowy sztab będzie działał przy Gminnym Ośrodku Kultury. 25 wolontariuszy już od porannych godzin będzie kwestować na terenie całej gminie, głównie przy kościołach, w sklepach itp. Suszecki finał WOŚP odbędzie się w sali widowiskowej w GOK!

W programie:

16:00 - warsztaty filcowania prowadzone przez Babską Pracownię, animacje dla dużych i małych prowadzone przez Klub Działań Pozytywnych oraz wystawa prac Klubu MIGAFKA

18:00 - program bardzo artystyczny!: Simona Sędera & Jakub Koniński, Ania Gałuszka, Michalina Wituła, Speed Bump, RollGang Suszec, Laboratorium Muzyczne

20:00 – KONCERT ALICJI JANOSZ

22:00 - światełko do nieba

A ponadto: całodzienna kwesta wolontariuszy i licytacje!
Na wszystkie animacje, warsztaty, koncerty obowiązuje WSTĘP WOLNY.
Sztab WOŚP Suszec zaprasza na niezwykły mecz, w którym zmierzą się zawodnicy TS Suszec
i pracownicy UG Suszec. Przyjdź i wybierz z nami najlepszego zawodnika meczu ! Wylicytuj swoją WOŚPową koszulkę.

Podczas meczu prowadzona będzie kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kiedy? 13 stycznia 2013, godz. 16:00
Gdzie? Hala Sportowa Suszec
WSTĘP WOLNY !


Kobiór

Orkiestra zagra w Kobiórze po raz trzeci. Już od rana na ulicach będzie można spotkać 18 wolontariuszy kwestujących z puszkami.

Finałowa impreza, która odbędzie się w Gminnym Domu Kultury, wystartuje o godz. 14.00. W programie występy zespołów dziecięcych - Kobiyrzoków z Gminnego Przedszkola w Kobiórze i tyskiej Szkoły Suzuki, pokaz ratownictwa medycznego oraz koncerty formacji PomaU, Mateo Colon oraz Cree, którego na scenie zobaczymy o godzinie 18.00.
Ponadto kobiórski Sztab WOŚP działający przy Stowarzyszeniu Kobiórska Inicjatywa Kulturalna i dowodzony przez Piotra Kaczmarczyka przygotował liczne atrakcje - licytacje, poczęstunki, malowanie twarzy i ciała. I niespodzianki, o których jeszcze sam pewnie nic nie wie...Akcja Krwiodawstwa

Zbieramy nie tylko pieniądze, ale i najcenniejszą, ratującą życie i zdrowie krew. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie oraz Urząd Miejski w Pszczynie zapraszają do punktu poboru krwi, który również 13 stycznia ulokowany będzie na pszczyńskim rynku w godz. od 9.00 do 15.00. Zjedz lekki posiłek, weź dowód osobisty i pomóż innym.


agw

T G+ F

Zobacz także

Walczyli na słowa. Już po raz 22.
Walczyli na słowa. Już po raz 22.
WOŚP: 9 stycznia 2011
WOŚP: 9 stycznia 2011
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18