Grali w Kędzierzynie, zagrają w Suszcu

15.02.2007, 15:53

Już w sobotę odbędzie się Krajowy Turniej Juniorów oraz Juniorów Młodszych w badmintonie. Tego typu zawody po raz pierwszy odbędą się w hali w Suszcu.

Na imprezie zaprezentuje się czołówka badmintonistów ze Śląska. Nie zabraknie także reprezentantów UKS Plesbad Pszczyna.

Przed tygodniem młodzi sportowcy z Pszczyny rywalizowali na podobnym turnieju, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu. Zmagania odbyły się zaraz po pierwszoligowym meczu siatkówki, w którym miejscowy Mostostal uległ AZS-owi Olsztyn 0:3.

Zawody badmintonowe dla pszczynian zakończyły się zdobyciem pięciu medali. Po dwa zdobyli Paweł Pietryja i Miłosz Wiktorczyk.W grze deblowej zdobyli drugie miejsce. W finale przegrali z zawodnikami Technika Głubczyce: Tomasz Kusznier – Paweł Rojek.

W grze pojedynczej obaj odpadli z gry na poziomie półfinałów. Pietryja przegrał z Kusznierem, zaś Wiktorczyk z późniejszym triumfatorem, Przemysławem Urbanem. Na tym samym etapie co Pietryja i Wiktorczyk z gry odpadł Robert Czembor. W ćwierćfinale stoczył pasjonujący pojedynek z Rafałem Skrzekiem, którego pokonał w dramatycznych okolicznościach 2:1. W walce o finał przegrał już z późniejszym zwycięzcą, Pawłem Kopiczko.

Brązowy medal w grze singlowej dziewcząt zdobyły Weronika Strąk – Karolina Wala. Czy takie, a może nawet lepsze rezultaty pszczyńscy badmintoniści osiągną także w Suszcu? Przekonamy się już w sobotę.

rin

T G+ F

Zobacz także

Grali tenisiści
Grali tenisiści
Ligowcy zagrają w Suszcu
Ligowcy zagrają w Suszcu
Zakaz spalania liści i innych odpadów zielonych na posesjach. Co z nimi zrobić?
Zakaz spalania liści i innych odpadów zielonych na posesjach. Co z nimi zrobić?
gorący temat
Kontenery na liście w Pszczynie. Zobacz lokalizacje
Kontenery na liście w Pszczynie. Zobacz lokalizacje

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18