Gospodynie ze Studzienic wygrały Chochlę 2014

24.08.2014, 16:44

Pszczyna

12 drużyn kulinarnych z całego powiatu rywalizowało dzisiaj na pszczyńskim rynku o statuetkę Chochli 2014”. Poprzeczka była ustawiona bardzo wysoko, bo pszczyńskie gospodynie miały za zadanie przygotować kaczkę z czornymi kluskami i buraczkami.


W siódmej już edycji Festiwalu Pszczyńskich Maszketów Chochla 2014” wzięło udział 12 drużyn: Koła Gospodyń Wiejskich z Frydku, Studzienic, Starej Wsi, Kryr, Rudołtowic, Pielgrzymowic, Piasku, Jankowic i Ćwiklic, Zespół Folkowianie, Koło Emerytów i Rencistów z Goczałkowic oraz Zespół Ludowy Ćwikliczanie.
Prócz kaczki na każdym stoisku serwowane były regionalne specjały, m.in. bigos, żurek, barszcz z krokietem i mnóstwo słodkości. Każdy, kto pojawił się na rynku mógł skosztować, jak pysznie gotują pszczyńskie gospodynie. A chętnych do kosztowania, mimo kapryśnej pogody, nie brakowało.

Ale konkursowym daniem była tylko kaczka z dodatkami. Wszystkich dań skosztowało jury w składzie: Wojciech Krzak z Hotelu Styl70 (przewodniczący), Tomasz Czypionka z katowickiej restauracji, Tomasz Żmuda z Hotelu Klimczok w Szczyrku oraz Andrzej Bednarski z jednej z gliwickich restauracji.

- Dużo się uczymy od pań, które tu gotują. Robią tu fantastyczne rzeczy, dlatego należą im się ukłony - powiedział Wojciech Krzak.

Jurorzy zachwycali się nad smakiem kaczki niemal w każdym stoisku. Ale największe wrażenie zrobiła na nich kaczka przygotowana przez KGW Studzienice i to gospodynie z tej pszczyńskiej miejscowości zdobyły Chochlę 2014” oraz bon na zakup sprzętu AGD o wartości 600 zł.

Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Ćwiklic, a trzecie KGW Rudołtowice.

Kto nie był i nie skosztował,. niech żałuje! A my przypominamy, ze na pszczyńskim rynku trwa jeszcze Festiwal Pizzy. Swoje wyroby oferują trzy pszczyńskie pizzerie: Target Pizza, Pivnica oraz Partner Pizza.

ram

T G+ F

Zobacz także

Pielęgniarki i położne wygrały w Sądzie Pracy
Pielęgniarki i położne wygrały w Sądzie Pracy
Te teksty wygrały
Te teksty wygrały
Wypalanie traw jest niebezpieczne i niedozwolone!
Wypalanie traw jest niebezpieczne i niedozwolone!
"Maseczka dla każdego mieszkańca Gminy Suszec"
"Maseczka dla każdego mieszkańca Gminy Suszec"
Przygotowania do zdalnej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego
Przygotowania do zdalnej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18