Górnik zagrał na Leśnym

07.10.2006, 14:53

Duże zainteresowanie wzbudził towarzyski mecz piłkarski pomiędzy Hotelem Imperium a pierwszoligowym Górnikiem Zabrze.

Przede wszystkim dla pszczyńskich kibiców, którzy sympatyzują 14-krotnemu mistrzwi Polski, przyjazd tej drużyny na Stadion Leśny był nie lada gratką.

Na tę niespodziankę wszyscy kibice musieli jednak długo oczekiwać, bo ekipa Górnika na spotkanie do Pszczyny jechała z Krakowa, gdzie piłkarze Marka Motyki grali sparing z Prądniczanką (wygrana 6:0) oraz zwiedzili kopalnię soli w Wieliczce.Z kolei dla „hotelarzy” był to jeden z ważniejszych spotkań w życiu. Trzeba jednak pamiętać, że latem zeszłego roku – wtedy jeszcze jako Instalbud – grali w z futsalową reprezentacją Polski powyżej lat 35. Przypomnijmy, że pszczynianie wygrali 4:3. Teraz zadanie było zdecydowane trudniejsze.

Zanim rozpoczęło się jeszcze spotkanie właściciel Hotelu Imperium, Jerzy Folwarski wręczył przedstawicielom Górnika Zabrza pamiątkowy puchar, zaś sam odebrał klubowa koszulkę i piłkę. Klubowym szalikiem otrzymał z kolei wicestarosta pszczyński, Krystiana Szostak.

Sam mecz toczony był w szybkim tempie, głównie za sprawą piłkarzy Górnika. Gospodarze nie mieli większych szans z rywalami, którzy cały czas grali presingiem. Już do przerwy prowadzili trzema bramkami, chociaż golkiper „hotelarzy” Marek Kempa zasłużył sobie na wielkie słowa uznania. Zresztą podobnie jak Dominik Kościelny, który strzegł bramki gospodarzy w drugiej części gry.

Mecz (rozgrywany 2x20 minut) zakończył się zwycięstwem pierwszoligowca 7:0, ale trzeba podkreślić, że Marek Motyka nie potraktował tej konfrontacji ulgowo. Do gry desygnował czołowych swoich podopiecznych, takich jak chociażby: Mateusz Sławik, Artur Prokop czy Tomasz Prasnal. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Hotel Imperium – Górnik Zabrze 0:7 (0:3)
Gole: Andrzej Bednarz (3), Dawid Bartos, Tomasz Łuczywek, Tomasz Prasnal, Krzysztof Kruczek

Hotel Imperium: Kempa (21. Kościelny) – Chrapkiewicz, Pająk, S. Krawczyk, Wrona, Kubiczek oraz Styrnol, Rydzko, A. Wala, Osemlak, Majewski, Kroczek. Trener: Piotr Wieczorek

Górnik Zabrze: Sławik – Prokop, Prasnal, Bednarz, Łuczywek, Stachowiak oraz Kruczek, Bartos. Trener: Marek Motyka.

rin

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

Piłkarsko-siatkarski piknik na Leśnym
Piłkarsko-siatkarski piknik na Leśnym
Turniej na Leśnym!
Turniej na Leśnym!
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18